Okuma Süresi
2 dakika
Sonunda kurtuluyoruz! WhatsApp, bilinmeyen numaraların aramasından kurtulmamızı sağlayacak yeni bir özellik üzerine çalışıyor.  
Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, belki de birçok kullanıcının en çok rahatsız olduğu bir özellik üzerine çalışıyor. Buna göre eğer telefonunuzda kayıtlı olmayan bir bilinmeyen numara sizi arayacak olursa bu arama otomatik olarak sessize alınacak. Aramanın olduğuna dair bildirimi ise ayrıca görebileceksiniz. İşte detaylar!

Bilinmeyen Numaralar Sessize

WhatsApp, bilinmeyen numaralar tarafından yapılan aramaların birçok kullanıcıyı rahatsız ettiği bilgisinden hareketle yeni bir özellik için çalışmalarını sürdürüyor. Buna göre eğer telefonunuza sizde kayıtlı olmayan bilinmeyen bir numaradan arama gelecek olursa bu arama sistem tarafından otomatik olarak sessize alınacak. Arama bildirimi ise görünebilecek. Fakat aramayı telefonun direkt ekranında değil arama listesi ekranından ve bildirimlerde göreceksiniz. Yani herhangi bir bilinmeyen arama numarası sizi hiçbir şekilde rahatsız edemeyecek ve yaptığınız işi bölemeyecek.

Ayarlar Menüsüne Ek Buton

WhatsApp’ın üzerine çalıştığı bu özellik, istenmeyen numaraların aramalarından rahatsız olmanızı engellemek için önemli bir çalışma. İleriki bir tarihte bir WhatsApp güncellemesi ile kullanıma başlanılacağı düşünülen bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğu biliniyor. Ancak ilerleyen haftalarda yayınlanması bekleniyor. Özelliğin uygulanabilmesi için WhatsApp’ın ayarlar menüsüne yeni bir buton ekleyeceği düşünülüyor. Bu bölümden yapılacak olan ayarlama ile bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar doğrudan sessize alınabilecek.

Özellik Test Ediliyor

WhatsApp’ın, üzerine çalışma yaptığı ancak henüz uygulamaya çıkartmadığı özellikleri daima beta kullanıcılarıyla test ettiğini biliyoruz. Ve sonrasında da test edilen bu özellikler bize WABetaInfo tarafından paylaşılır. Aynı şekilde WABetaInfo’da ortaya çıktığına göre WhatsApp’ın adeta hayat kurtarıcı bu özellik üzerine çalıştığı biliniyor. Özellikle büyük WhatsApp gruplarının yöneticileri olan kişileri çok mutlu edecek olan bu özellik oldukça işlevli görünüyor. Uygulama üzerinde sesli ya da görüntülü bir görüşme yaptığınız esnada bilinmeyen bir numaranın aramasının yarattığı sıkıntılar artık geride kalacak. Bilinmeyen numaradan gelen aramanın otomatik olarak sessize alınması ne sizi ne de görüşmenizi bölemeyecek. Ama eğer siz isterseniz arayan bilinmeyen numaranın arama geçmişini telefonunuzun arama listesinden görebileceksiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz