Apple, dün iOS 13.3 güncellemesini yayınlamasının ardından bugün de iPhone 5S ve iPhone 6 modelleri için 12.4.4 güncellemesini yayınladı. Şirketin yeni yayınladığı güncelleme iki iPhone, 3 iPad ve bir iPod touch modelini ilgilendiriyor.

Apple iOS 13 ile uyumlu olmayan eski cihazları için yazılım desteğin sürdürmeye devam ediyor. iOS 12.4.4 güncellemesiyle güvenlik düzeltmeleri yapıldı ancak güncellemenin kapsamında başka neler olduğu ise şu an için bilinmiyor.

iOS 12.4.4 güncellemesini alacak olan iPhone modelleri, iPhone 5S ve iPhone 6 olacak. Bu iki iPhone modeli haricinde üç iPad modeli ve bir iPod touch modeli de güncellemeyi alacak cihazlar arasında yer alıyor. Bu cihazlar ise şöyle; iPad Air (1. Nesil), iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve iPod touch 6.

iOS 12.4.4 güncellemesi önemli bir güvenlik güncellemesi olarak adlandırılıyor. Bahsi geçen cihazlara sahip olanların yeni güncellemeyi yüklemesi hem kullanıcı hem cihaz için oldukça önemli.

Apple’ın yeni iOS 13.3 güncellemesini yayınladıktan sonra eski bir işletim sistemini güncellemesi aslında kullanıcıların alışık olduğu bir olay. Apple eski işletim sistemleri için genellikle güvenlik bazlı güncellemeler sunuyor.

Apple’ın iOS 12.4.4 güncellemesini yayınladığı cihazlardan iPhone 5S 2013 yılında, iPhone 6 ise 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Üzerinden 6-7 yıl geçen cihazlar için bile yazılım desteği sunulması, kullanıcıların Apple’ı takdir etmesine olanak sağlıyor.