Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple’ın dünya genelinde toplamda 1 milyar iPhone kullanıcısına ulaştığı aktarılıyor. Apple’a yakınlığı ile tanınan ve güvenilir bir isim olarak anılan analist Neil Cybart, şirketin 1 milyar iPhone kullanıcı sayısı barajını aştığını ifade etti.

Apple söz konusu olduğunda, en güvenilir analistlerin başında yer alan Neil Cybart, Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisinin, iPhone kullanıcı sayısı için önemli artışlara ulaştığını dile getirdi. Neil Cybart, Above Avalon’da paylaştığı blog yazısında şirketin geçen ay toplamda 1 milyar iPhone kullanıcısı ulaştığını iddia etti.

Apple 2018 yılında iPhone satış adetlerini açıklamayı bırakmıştı

Teknoloji üreticisi Apple, 2018 yılından itibaren iPhone satış adetlerini açıklamayı bırakmıştı. Bu sebepten ötürü şirketin ne kadar iPhone sattığı resmi olarak bilinmiyor. Ancak iPhone satışlarında 2018 yılında büyük bir artış gösteren Apple’ın daha sonra düşen satışlar sebebiyle kaçar adet iPhone sattığını açıklamayı bıraktığı iddia ediliyordu. 

Apple’ın iPhone satışlarında düşüş yaşadığı söylentileri elbette ki şirketin işlerinin kötüye gittiği sonucunu doğurmuyor. Wall Streer’teki yatırımcıların iPhone satışlarını göz önüne alarak yanlış anlamlar çıkardığını belirten Cybart, Apple’ın bu sebepten ötürü satış adetlerini açıklamayı bıraktığını söylüyor. Cybart ayrıca, iPhone kullanıcı sayısının satış adediyle net olarak ölçülemeyeceğini de dile getiriyor.

Cybart paylaştığı blog yazısında ayrıca, Android’den iPhone’e geçiş yapan kullanıcı sayısının, mevcut iPhone’unu değiştiren kullanıcılardan daha az olduğunu belirtti. Bu noktada Apple’ın sadık bir müşteri kitlesine sahip olduğunu söyleyen analist, satış adetlerinde ikinci el alım-satımlarını ya da aile içi iPhone takasını göstermediğini açıkladı. 

Apple’ın 2019’da iPhone kullanıcı sayısı 900 milyondu

Kaliforniya merkezli Apple’ın geçen sene mali yılı başında 900 milyon iPhone kullanıcısını bünyesinde bulundurduğu biliniyor. 2020 yılının son aylarında olduğumuz göz önüne alındığında ise, iPhone kullanıcısı sayısının 1 milyar barajını aştığı yönündeki iddiaların doğru olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu dile getirebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, Yeni iPad Air ve 8. Nesil iPad’i Türkiye’de Satışa Çıkardı

Apple, Airpods’lara Yüzde 21 Oranında Zam Yaptı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz