Lenovo Teknokent Yazılım Laboratuvarı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent bünyesinde, Lenovo desteği ve iş birliği ile yazılım laboratuvarı kuruldu. Girişimcileri geleceğe hazırlayacak olan laboratuvarın, hem üniversite öğrencileri ve girişimcilere yönelik yazılım eğitimleri vermek hem de oyun geliştiricilerin oyunlarını canlı test etmesini sağlamak amacıyla en güçlü iş istasyonları ve yüksek performanslı bilgisayarlarla donatıldığı ifade edildi.

Girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent bünyesinde, Lenovo desteği ve iş birliği ile yazılım laboratuvarı kuruldu. Laboratuvarın tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni; İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu’nun ev sahipliğinde, İTÜ ARI Teknokent’ten canlı yayın ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Laboratuvar, Türkiye’de teknoloji üretilmesi ve genç girişimcilerle ekonomiye değer katacak projelerin hayata geçirilmesi hedefiyle Lenovo sponsorluğunda en son teknoloji ve üstün performanslı bilgisayarlarla donatıldı. 

Aktarılan detaylara göre; yazılım eğitimleri verilecek laboratuvarda, en güçlü ‘ThinkPad’ ve ‘ThinkCenter’ iş istasyonları kullanılacak. Laboratuvarda kodlanacak yazılım ve oyunların canlı test edilmesi için de yüksek performanslı ‘Legion’ bilgisayarlar, girişimcileri geleceğe hazırlayacak. Türkiye’de teknolojiyi sadece tüketen değil, katma değerli ürünler yaratan bir toplum yetiştirme vizyonuyla kurulan laboratuvarda; üniversite öğrencileri ve girişimcilere yönelik yazılım eğitimleri de verilecek. 

Lenovo Türkiye Genel Müdürü, yazılım laboratuvarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Lenovo Yazılım Laboratuvarı

Öte yandan; Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, tanıtım toplantısında yazılım laboratuvarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hantaloğlu, açıklamasında “Türkiye’nin geleceğinin ve ekonomisinin sürdürülebilirliği için toplumun teknolojiyi üreten tarafa sağlam adımlarla geçmesi hayati önem taşımaktadır. Bu doğrultuda kurduğumuz İTÜ ARI Teknokent yazılım laboratuvarımızın genç girişimcileri güçlü bir alt yapıyla daha parlak bir geleceğe hazırlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş ise Lenovo ile gerçekleştirdikleri iş birliği ve hayata geçirdikleri yazılım laboratuvarı konusunda şunları söyledi: “Çalışmalarını her zaman teknoloji, inovasyon ve girişimcilik odağında tutan İTÜ ARI Teknokent olarak; farklı aşamalardaki firma ve girişimler için farklı destekler sunmak, ülkemiz için ticari değer üretmelerini sağlamak ve onları global temsilcimiz haline getirmek en önemli sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Lenovo iş birliği ile açılan yazılım laboratuvarımızın da başta İTÜ olmak üzere tüm üniversite gençlerinin ve girişimcilerimizin teknoloji üretme yolculuklarına ve hedeflerimize önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Burada düzenlenecek eğitimler ve workshoplar ile çok kısa sürede son derece etkili çıktılar elde edeceğiz. İTÜ ARI Teknokent olarak bilgi teknolojilerinin evrildiği bu dönemde küresel ölçekte sıçrama yapabilecek yenilikçi girişimciler yetiştirmek en önemli hedefimiz.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Lenovo, ‘CES 2021’ Fuarında Yeni Ürünlerini Tanıttı 

‘AMD’ Tabanlı ‘Lenovo Legion 7’ Oyuncu Bilgisayarı Tanıtıldı! 

İTÜ, İzmir Depremi ile İlgili Saha Raporu Yayınladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz