Lenovo CES 2021
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Çin merkezli teknoloji devi Lenovo, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında 2021 vizyonunu ortaya koyan yeni ürünlerini tanıttı. Tanıtılan ürünlerin; taşınabilirlik, güçlü bağlantı, eğlence, oyun, artırılmış gerçeklik (AR), uzaktan çalışma ve yapay zeka (AI) alanlarına odaklandığı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Lenovo, ‘CES 2021’ fuarında 2021 inovasyon vizyonunu ortaya koyan yeni ürünlerini tanıttı. Fuar, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. Tanıtılan ürünlerin; taşınabilirlik, güçlü bağlantı, eğlence, oyun, artırılmış gerçeklik (AR), uzaktan çalışma ve yapay zeka (AI) alanlarına odaklandığı ifade edildi. Şirket, gelecek on yılda herkes için daha akıllı teknoloji hedefi ile büyük yenilikler yaşanmasını öngördüğüne işaret etti. Lenovo’nun etkinlik kapsamında duyurulan yeni ürün, yazılım ve çözüm portföyünün; kullanıcıların kendine özgü ihtiyaçlarını kapsayıcı bir biçimde karşılamak için yalnızca daha akıllı olmakla kalmayıp, aynı zamanda ‘daha güçlü bağlantıyı’ da ön plana çıkardığı dile getirildi.  

Etkinlikte Lenovo tarafından tanıtılan ürünlerden biri, ThinkPad X1 Titanium Yoga’ oldu. Cihazın, şimdiye kadarki en ince ‘ThinkPad’ olma niteliği taşıdığı belirtildi. Yeni ‘ThinkPad X12 Detachable’ın da yüksek performanslı dizüstü bilgisayar özelliklerini, 12.3 inçlik bir ayrılabilir ekran esnekliğiyle birleştirdiği ifade edildi. Şirketin ‘e-ink’ ekranlı yeni ‘ThinkBook Plus Gen 2 i modeli ile ‘ThinkBook 13x i,  ‘ThinkBook 14p Gen 2’ ve ‘ThinkBook 16p Gen 2’nin ise küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) ofis dışında çalışanları için özel olarak geliştirildiği belirtildi. Cihazların, kullanıcı deneyimini daha da kişiselleştiren ve ofis dışındayken de güvenlik sağlayan en yeni ‘Lenovo Vantage’ güncellemeleriyle geldiğinin de altı çizildi.  

‘Lenovo Tab P11’ tablet, kişiye özel verimlilik aksesuarlarıyla uyumlu bir biçimde geliyor

Lenovo Tab P11 Tablet

Diğer yandan; günümüzde tüketicilere, tüm aile fertlerinin kolayca kullanabileceği ve onları mevcut gerçekliklerinin ötesine taşıyacak, güçlü, ağa bağlı ve güncel bir cihaz sunmanın her zamankinden daha önemli hale geldiği de biliniyordu. Lenovo; tüm bu özellikleri, ‘2K’ ekranlı Lenovo Tab P11’ tablet modeli ile sunduğuna işaret etti. Aktarılan detaylara göre; saatler süren eğlence ile daha yüksek görüntü kalitesi sunmayı hedefleyen ‘Lenovo Tab P11’, isteğe bağlı klavye paketi ve ‘Lenovo Precision Pen 2’ gibi kişiye özel verimlilik aksesuarlarıyla uyumlu bir biçimde geliyor. Tablet, küçük çocukların eğlenerek öğrenmesi için ‘Kids Space from Google’ hizmeti de sunuyor. Ürünün ayrıca, Netflix programlarının HD kalitesinde gösterimi onaylanmış az sayıda tabletten biri olduğu ifade ediliyor.  

Lenovo Legion’ serisi ise en yeni dizüstü bilgisayarlar ve aksesuarların yeni nesil performansıyla evde daha iyi oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Seri, geleceğin oyun bilgisayarları ile performanstan ödün vermemeyi vadediyor. ‘CES 2021’ etkinliğinde Lenovo’nun, ‘Lenovo Legion’ bilgisayar ve aksesuarlarda yapay zeka (AI) ile kesintisiz oyun performansını otomatik olarak etkinleştiren ürün grubuyla daha akıllı ve tarz sahibi oyun seçenekleri sunduğu belirtiliyor. Bunun yanında şirket, dünyanın ilk 16 inç ‘QHD’ 165 Hz dizüstü oyun bilgisayarları olan yeni ‘Lenovo Legion 7’ ve ‘Lenovo Legion 5 Pro’ ile daha sürükleyici bir oyun deneyimi ortaya koymayı vadediyor.  

Lenovo ‘L Serisi’ monitörler, göz yorgunluğunu minimuma indirmeyi hedefliyor

Lenovo L Serisi Monitörler

Yeni normalde; hibrit çalışma modelleri giderek yaygınlaşırken Lenovo’nun duyurduğu ‘IPS’ panelli yeni ‘L Serisi’ monitörler, ‘Lenovo L24i-30′ ve ‘Lenovo L27e-30′ modelleri ile geliyor. Her iki monitör de gün boyu mavi ışık ve titreşimlerin en aza indirgenmesini sağlarken, ‘TÜV Rheinland’ sertifikalı yansıma önleyici “göz konforu” teknolojisiyle göz yorgunluğunun da önüne geçiyor. Yeni ‘ThinkPad X1 Carbon’ ve ‘X1 Yoga’ modellerinde yer alan yeni ‘Dolby’ ses özellikleri ise sesleri ayıran ve ses tanıma işlevini iyileştiren mekansal ses teknolojisinden faydalanarak üst düzey konferans deneyimleri sunmayı hedefliyor.

Kullanıcıların ayrıca; en yeni ‘ThinkBook’ dizüstü bilgisayar ürün grubunda, yeni ‘Smart Dock’ çözümlerini deneyimleyebileceği ve mavi ışık filtreleri gibi son teknolojilerden faydalanabileceği dile getiriliyor. Şirketin ‘X1’ portföyü, daha iyi kullanıcı deneyimi sunan ‘ThinkPad X1 Carbon’ ve ‘ThinkPad X1 Yoga’ modellerini içeriyor. Lenovo, ‘ThinkPad X1 Fold’ ve ‘Ultra-Light ThinkPad X1 Nano’ ile birlikte ise 5G uyumlu üst sınıf ‘ThinkPad X1’ portföyünü tamamlıyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘AMD’ Tabanlı ‘Lenovo Legion 7’ Oyuncu Bilgisayarı Tanıtıldı! 

Göz Hareketiyle İçeriği Başka Ekrana Aktaran Laptop – Lenovo Yoga S940 İnceleme 

Güçlü Giriş Seviye Laptop: Lenovo IdeaPad 3 İnceleme

Lenovo Tükiye’de Hem Kurumsal Hem de Toplam PC Pazarında Lider

‘Lenovo TAB M8 HD’ Tablet İnceleme – Kimler İçin Uygun? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz