JBL’in Reflect Eternal isimli yeni kablosuz kulaklığı, kullanılan teknoloji sayesinde tüketicilere sınırsız müzik zevki vadediyor. Kulaklık herhangi bir ışık kaynağıyla şarj olabiliyor ve kullanıcıya şarj problemi yaratmıyor.

JBL Reflect Eternal, son zamanlarda karşımıza çıkan kablosuz kulaklardan daha farklı bir özellikle kullanıcı karşısına çıkıyor. JBL’in yeni kablosuz kulaklığı, Exeger Powerfoyle teknolojisiyle hem güneş hem de direkt olmayan dahil olmak üzere yapay ışıktan kendi enerjisini üretebiliyor. Bu da kullanıcılara kulaklığı bir yerlere bağlamaya gerek kalmadan şarj etmeye olanak sağlıyor.

Bataryanın tam şarj olabilmesi için 1,5 saatlik güneş enerjisi gerekiyor. JBL’in açıklamasına göre kablosuz kulaklık tam dolu bataryayla 68 saatlik bir dinleme süresini kullanıcılara sunuyor.
Işıktan aldığı enerjiyle kendisini şarj edebilen kablosuz kulaklık JBL Reflect Eternal kafa üstü formda tasarlanmış ve kulağı tamamen sararak gerekli olan yalıtımı kullanıcıya sunuyor.

Google asistan ya da Amazon Alexa gibi kişisel asistanlarla bağlantı kurabilen cihaz, aynı zamanda telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. IPX4 sertifikasına sahip olan cihaz 700 mAh pille birlikte geliyor.

JBL’in yeni kablosuz kulaklığı Reflect Eternal, Indiegogo üzerinden satışa sunulmuş durumda. Şu an için prototip aşamasında bulunan cihaz yakın zamanda üretim aşamasına geçecek. Indiegogo üzerinden 99 dolara sahip olunabilen kulaklık şu an için sadece ABD ve Almanya’ya gönderiliyor.