Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Cem Yılmaz’ın iki farklı hikayeyi aynı filmde izleyiciye sunduğu Karakomik Filmler 2, geçen cuma vizyona girdi. Ancak Karakomik Filmler 2, 3 günün ardından Cem Yılmaz’ın sinema filmleri arasında en düşük gişeye sahip oldu.

Cem Yılmaz’ın bu zamana kadar ki en düşük gişeye sahip açılışı ise Karakomik Filmler serisinin ilkiydi. Sinema işletmecileri ile yapımcılar arasındaki tartışmalardan dolayı vizyona neredeyse 1 yıl geç giren Karakomik Filmler 1 ilk hafta sonunda 276 bin kişi tarafından izlenmişti.

Karakomik Filmler 2 ise, serinin ilk filminin yarısı kadar izlendi. Box Office Türkiye verilerine göre filmi ilk 3 günde 139.849 kişi izledi ve yapım şu ana kadar Cem Yılmaz filmleri arasında en kötü başlangıcı yapan film olarak adlandırıldı.

Cem Yılmaz Karakomik Filmler’den, yapımın komik olmadığına dair tepkiler ve eleştiriler almıştı. Yılmaz gelen eleştirilere vermiş olduğu röportajlarda, komik olma kaygısının olmadığını ve izleyicilere yeni bir şeyler sunmak için bu filmleri çektiğini aktarmıştı. Yılmaz ayrıca Karakomik Filmler’de geçen hikayelerden daha önce yazdığını ve bu hikayeleri de ilerleyen zamanlarda sinema filmleriyle hayata geçirmek istediğini belirtmişti. Komedi filmleriyle adından sıkça söz ettiren Cem Yılmaz’ın sinema alanındaki değişimi bu iki filmle birlikte onaylanmış durumda.

Deli ve Emanet isimli iki farklı hikâyenin olduğu Karakomik Filmler 2, ünlü komedyenin daha karamsar bir havaya sahip filmleri olarak vizyondaki yerini aldı. Hatta Yılmaz’ın bu yaklaşımı, Zeki Demirkubuz filmlerine de benzetilmişti. Ancak anlaşılan o ki Cem Yılmaz’ın yeni adımları izleyicide karşılık çok bulamadı.

Will Smith’in başrolünde yer aldığı Netflix filmi Bright’ın ikincisi için sevindirici haber

25 kişinin oynadığı filmi 27 kişi izledi