Son günlerde platforma farklı içerikler eklemeye devam eden Netflix, özellikle spor içerikli  belgesellere ağırlık vermiş durumda. Online yayın platformu şimdi ise Paris Saint-Germain’in Brezilyalı süperstarı Neymar’ın hayatını belgesel yapıyor. 

Rakiplerinin artmasıyla birlikte içeriklerinde çeşitlilik fazlalığına doğru yönelen Netflix, yaptığı belgesellerle de büyük beğeni topluyor. Doğadan tarih belgeseline,  yemekten futbola kadar her kesimin izleyebileceği belgesel içerikleri üreten platform büyük ilgi toplamayı düşündüğü dünyaca ünlü futbolcu Neymar’ın hayatını konu alacak belgesel için iş birliği gerçekleştirdi.

Fransız gazetesi Le Parisienin aktardığı bilgilere göre, belgeseli hayata geçirecek ekip, Neymar’ın yaptıklarını yakından takip ediyor.  PSG’nin antremanlarını dahi mercek altına alan ekip, Netflix abonelerine detaylı bir Neymar portresi sunmak için mesai harcıyor.

Daha önce de Juventus ve Sunderland takımlarını konu alan belgeseller üreten Netflix, izleyicileri memnun etmeyi başarmış ve yapımlar büyük ilgi görmüştü. 

Netflix yakın zamanda sunacağı Neymar belgeseliyle bu alandaki en büyük rakibi Amazon ile rekabetinde öne geçmek istiyor. Amazon’un son dönemlerde çekmiş olduğu spor belgeselleriyle yakaladığı başarıya ortak olmak Netflix, Neymar belgeseliyle bu durumu gerçekleştireceğe benziyor.

Netflix’in hazırladığı Osmanlı Belgeselinin Resmi Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in yeni belgeselinin Türkçe seslendirmesini Beren Saat yapacak