Motorola Edge

Telefon pazarına sağlam bir şekilde dönüş yapmayı amaçlayan Motorola, yeni cep telefonları Motorola Edge ve Edge Plus modellerini 22 Nisan’da tanıtacak.

Efsane telefon markalarından biri olan Motorola, eski günlerine dönebilmek için önemli adımlar atıyor. Dikey katlanabilir ekrana sahip olan Razr modeli ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Motorola, şimdi de yeni amiral gemisi modellerini tanıtmak için hazırlanıyor. Motorola Edge ve Edge Plus modelleri, 22 Nisan’da gerçekleştirilecek online tanıtım ile tanıtılacak. 

Motorola Edge Plus teknik özellikler

Motorola Edge Plus teknik özellikler

Motorola’nın yeni telefonları için açıklanmış resmi teknik özellik bilgisi bulunmuyor. Sızıntı bilgilere göre ise Motorola’nın yeni amiral gemisi modeli olan Edge Plus, işlemci olarak Snapdragon 865 işlemcisini kullanacak. Bu işlemci 7 nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam 8 çekirdekten oluşan bir işlemci. İşlemcinin içinde bulunan çekirdeklerden bir tanesi 2.84 GHz frekans hızında çalışıyor. Diğer üç çekirdek 2.42 GHz frekans hızında çalışıyor. Geriye kalan dört çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızında çalışıyor. Grafik birimi olarak ise Adreno 650 kullanıyor. Bu işlemciye ek olarak, söylentilere göre telefonda 12 GB’lık bellek olacak. Depolama alanı noktasında ise sızdırılmış bir bilgi bulunmuyor.

Kameralar noktasında ise Plus modelinin 108 MP’lik bir ana kameraya sahip olması bekleniyor. Bu kameraya ek olarak cihazda, 16 MP’lik geniş açı ve 8 MP’lik tele-foto kamerası olacağı düşünülüyor. Ön tarafında ise 25 MP’lik bir kameranın olmasını bekleniyor. Bu kameralar hakkında detayları 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek tanıtım ile öğreneceğiz.

Bununla birlikte Edge Plus, karşımıza 6.67 inçlik OLED bir ekran çıkacak. Bu ekranın 90 Hz tazeleme oranına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca bu ekran Full HD+ çözünürlüğünde olacak. Batarya olarak ise Plus modelinde 5000 mAh’lik bir batarya bulunuyor. 

Motorola Edge teknik özellikler

Motorolanın Edge modelinde ise işlemci olarak Snapdragon 765G işlemcisinin kullanılacağı söyleniyor. Bu işlemci 7 nm teknolojisi ile üretilmiş olan, toplam 8 çekirdekli bir işlemci. Bu çekirdeklerden bir tanesi 2.4 GHz frekans hızında çalışıyor. Bir tanesi 2.2 GHz hızında çalışıyor. Diğer 6 çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızında çalışabiliyor. Snapdragon 865 işlemcisinin yanında, bu işlemciyi orta sınıf işlemcisi olarak kabul edebiliriz. Sızdırılan bilgiler arasında, Edge modelinin donanımı hakkında başka bir bilgi bulunmuyor.

Kamera noktasında Edge modelinin ana kamerasının 64 MP olacağı düşünülüyor. Ana kamerasına 16 MP’lik geniş açı ve 8 MP’lik tele-foto kamerası eşlik ediyor. Ön kamerası ise 25 MP büyüklüğünde olacağı söyleniyor.

Sızıntı bilgilere göre Edge modeli 4500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak. Edge modelinin ekranı ve diğer özellikleri hakkında sızdırılmış bir bilgi bulunmuyor. 

Motorola’nın yeni telefonlarının özelliklerini ve fiyatı, 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek tanıtım ile ortaya çıkacak.

DigiToll #10

Oppo’nun 5G’li cep telefonu Oppo A92s ‘in özellikleri ortaya çıktı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz