Galaxy S21 Su Altı Belgesel
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, okyanusları hatırlamak ve korumak amacıyla bu yıl 8 Haziran’da kutlanan Dünya Okyanus Günü kapsamında su altı belgesel yönetmeni Dong-sik Kim ve Galaxy S21 Ultra ile okyanus altına daldı. Aktarılan detaylara göre; Dong-sik Kim, iş birliği kapsamında Galaxy S21 Ultra ile Güney Kore’nin güney kıyıları açıklarında bulunan Jeju adasının el değmemiş sularına bir dalış yaptı. Dalış sonrası ortaya çıkan görüntüler, şirket tarafından yayınlanan bir video aracılığıyla paylaşıldı.  

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, okyanusların korunmasının önemine dikkat çekmek amacıyla bu yıl 8 Haziran’da “Okyanus: Yaşam ve Geçim Kaynakları” temasıyla kutlanan Birleşmiş Milletler Dünya Okyanus Günü için su altı belgesel yönetmeni Dong-sik Kim ile amiral gemisi Galaxy S21 Ultra akıllı telefonunu da kapsayan bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında; Samsung Global Haber Merkezi ve Dong-sik Kim, Jeju’nun geniş çeşitliliğe sahip deniz yaşamını görüntülemek üzere özel bir dalış yaptı. Kim’in Galaxy S21 Ultra ile çektiği videosunun, Jeju Adası açıklarındaki şaşırtıcı su altı dünyasının güzelliklerini gözler önüne serdiği kaydedildi. Şirket, dalış sonrası ortaya çıkan görüntüleri yayınladığı yeni bir video aracılığıyla paylaştı. 

Güney Kore’nin güney kıyıları açıklarında bulunan Jeju Adası’nın; adayı çevreleyen Olle Patikası, siyah volkanik taş yığınları, parlak beyaz kumlar ve her noktadan görülebilen okyanus manzarası ile büyüleyici güzellikte bir yer olduğu belirtildi. Adanın aynı zamandai su altı güzellikleriyle de ün salmış durumda olduğunun da altı çizildi.  

IP68 sertifikalı Galaxy S21 Ultra, çekimlerde ayrı bir su geçirmez kılıf ile kullanıldı

Galaxy S21 Ultra

Aktarılan diğer detaylara göre; Kim’in Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S21 Ultra ile görüntülediği Hint-Pasifik şişe burunlu yunusları ve Jeju balon balığı gibi su altı canlıları ve suyun altında tropikal yağmur ormanlarını andıran mercanlar, izleyenlerin nefesini kesmeyi hedefliyor. Çekimlerin, toza ve suya karşı dayanıklılığa sahip IP68 sertifikalı bir akıllı telefon olan Galaxy S21 Ultra ile yapıldığı belirtiliyor. Galaxy S21 Ultra’yı yüksek derinlikte sudan korumak ve cihazın kamerasını en etkin şekilde kullanmak üzere, ayrı bir su geçirmez kılıf kullanıldığının da altı çiziliyor. Cihaz, koruyucu ek kılıfla birlikte kullanılırken yalnızca “Kaydet” ve “Kaydı durdur” ayarları kullanılabiliyor. Bu nedenle kamera ayarlarının, su altında çekime başlamadan önce düzenlendiği ifade ediliyor. Bu çekimde Kim, yunuslar gibi daha aktif deniz canlılarını net bir biçimde görüntülemek üzere kamerasını geniş açı moduna ayarladığına işaret ediyor. Sevilen yönetmenin, mercanları yakından mükemmel bir şekilde görüntülemek amacıyla da standart açı modunda 8K çözünürlüğü tercih ettiği dile getiriliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung ’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S21 Ultra Resmi Olarak Tanıtıldı!

“Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, Samsung Galaxy S21 Serisi Katkılarıyla Sanatseverlerle Buluşacak! 

Samsung’un Zorlu Koşullara Dayanıklı Yeni Telefonu: Galaxy XCover 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz