Ana Sayfa Liste La Casa De Papel Benzeri En İyi Diziler

La Casa De Papel Benzeri En İyi Diziler

0
4616
La Casa De Papel Benzeri Diziler

La Casa De Papel 5’inci sezon ilk bölüm geçtiğimiz günlerde Netflix aboneleriyle buluştu. Ses getiren ve uzun zamandır beklenen sezonun ikinci bölümü ise Aralık’ta yayınlanacak. Biz de Tekno Safari editörleri olarak, dizinin ilk kısmını izleyen ve ikinci kısmını bekleyenler için La Casa De Papel benzeri 8 diziyi listeledik. İşte; ‘La Casa De Papel benzeri en iyi diziler.’ ‘La Casa De Papel sevenlerin izleyebileceği en iyi diziler.’ ‘La Casa De Papel tarzı diziler.’ ‘La Casa De Papel hayranlarının seveceği diziler.’ ‘La Casa De Papel benzeri diziler.’

Yayınlandığı günden itibaren tüm dünyada seyirci kitlesine ulaşan La Casa De Papel, son sezonla birlikte yine dikkatleri çekmeyi başardı. Kimi izleyiciler sezonun birinci kısmını bitirdi, ikinci kısım için gün saymaya başladı bile. Bu nedenle, La Casa De Papel tutkunları için benzer dizileri bir liste halinde yazdık. İşte; ‘La Casa De Papel benzeri en iyi diziler.’ ‘La Casa De Papel benzeri diziler.’ ‘La Casa De Papel sevenlerin izleyebileceği en iyi diziler.’ ‘La Casa De Papel tarzı diziler.’ ‘La Casa De Papel hayranlarının seveceği diziler.’ ‘La Casa De Papel benzeri diziler.’

La Casa De Papel Benzeri En İyi Diziler

La Casa De Papel Tarzı Diziler

  • Ozark
  • Narcos
  • Heist
  • Prison Break
  • Dirty Money
  • Inside Man
  • The Americans
  • Breaking Bad
Ozark

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2017

IMDb: 8,4

La Casa De Papel sevenlerin izleyebileceği en iyi dizler listemize ilk sırada 2017 yapımı olan Ozark ile başlıyoruz. 3 sezon yayınlanan dizi, La Casa De Papel gibi suç temalı drama dizilerinden. Breaking Bad ile de benzetilen dizi, kara para aklamak için ailesiyle birlikte Ozark Gölü’ne taşınan bir aileyi konu alıyor. Dizinin başrolünde yer alan Jason Bateman, aynı zamanda dizinin yönetmeni ve yapımcısı.

Narcos

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2015

IMDb: 8.8

Listemizde ikinci sırada bir dönem çok konuşulan Narcos ile devam ediyoruz. Yine bir suç draması olan Narcos ilk iki sezonunda Güney Amerika’nın ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını hikâyesine taşıyor. Netflix’te izleyebileceğiniz dizi, üçüncü sezonunda ise Cali Karteli’ni anlatıyor. Dizide Pablo Escobar’ın uyuşturucu baronu olma yolunda nasıl ilerlediğini ve hayatına dair bilinen bazı detayları izliyoruz.

Heist

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2006

IMDb: 7,0

2006 tarihli eski dizilerden biri olan Heist, tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmek için kendi profesyonel ekibini kuran ve kuyumcu dükkanlarını soymayı planlayan hırsızı konu alıyor. Heist hikâyesi gereği La Casa De Papel ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Prison Break

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2005

IMDb: 8.3

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Prison Break, hapishaneden kaçış hikâyesini anlatıyor. Michael, başkanın kardeşini öldürmekle suçlanan ve bu nedenle ölüm cezasına çarptırılan abisini hapishaneden kaçırmak için bir plan yapmaya başlar. Devletin de karıştığı bu olayda Michale’in abisi suçsuzdur fakat kaçmaktan başka çareleri de yoktur.

Dirty Money

La Casa de Papel Benzeri Diziler

 

Yıl: 2018

IMDb: 8,1

La Casa De Papel tarzı diziler listemizde sırada Dirty Money yer alıyor. Hem belgesel hem de suç temalı dizi niteliğinde olan Dirty Money, kurumsal yozlaşmaya dikkat çekiyor. 2 sezondan oluşan dizi, her bölümde farklı bir konuyu odağına alarak kurumsal ve bireysel yolsuzluk, sahtekarlık, finansal suç gibi konuları irdeliyor. Şirketler ile birlikte Amerika zenginlerinin sahtekarlıklarını izlediğimiz belgesel dizide, gerçek hayattan izlerin olması nedeniyle La Casa de Papel’den ayrıldığını da söyleyebiliriz.

Inside Man

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2006

IMDb: 7.6

Inside Man, La Casa De Papel’de olduğu gibi bir banka soygununu hikâyesine taşıyor. Hücrede olan bir adam kusursuz bir banka soygunu planlamıştır. Soyguncular 50 kişiyi rehin alırlar ve polisle karşı karşıya gelirler. İki dedektif soyguncularla anlaşmak üzere gönderilir fakat başarısız olurlar. Dizinin ilerleyen bölümlerinde gelişen olaylarla birlikte amacın yalnızca soygun olmayacağı yönünde şüpheler kendini göstermeye başlar.

The Americans

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2013

IMDb: 8.4

The Anericans soğuk savaş döneminde geçen bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizide, kendilerini Amerikalı gibi gösteren ve anlaşmalı bir evlilik yapan iki KGB ajanının başından geçenleri konu alıyor. Çift, anlaşmalı evliliklerine rağmen soğuk savaş ortamı ile birlikte birbirilerine bağlanırlar ve her geçen gün birbirlerine olan duyguları ön plana çıkmaya başlar.

Breaking Bad

La Casa de Papel Benzeri Diziler

Yıl: 2008

IMDb: 9.4

La Casa De Papel hayranlarının seveceği dizilere yer verdiğimiz listemizi Breaking Bad ile sonlandırıyoruz. Bir dönemin ses getiren dizilerinden olan Breaking Bad, en yüksek IMDb puanına sahip olan dizilerden de biridir. 52 yaşında ve lisede Kimya öğretmeni olan Walter White, ailesini geçindirebilmek için bir oto yıkamacıda ek iş yapmaktadır. Fakat bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu ve kısa bir ömrü kaldığını öğrenen Walter, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girer. Kimya konusunda oldukça başarılı olan Walter ve uyuşturucu piyasası hakkında bilgi sahibi olan Jesse, böylece uyuşturucu ticaretine başlarlar.

İlginizi çekebilir:

La Casa De Papel Beşinci Sezon İlk Kısım Yayınlandı

Aşk 101 2. Sezon Fragmanı Netflix Tarafından Paylaşıldı

Tulpar T7 inceleme : Monster Tulpar T7 V22.1 oyun testi

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz