Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Tanıtımına az bir süre kalan Xiaomi 11T Pro ve 11T için Çin merkezli Xiaomi’nin üç yıl boyunca Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıl ise düzenli güvenlik güncellemesi sunacağı ortaya çıktı. Bunların yanı sıra şirket, 11T Pro ve 11T için genişletilmiş destek sözü verecek. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi cihazlarıyla birlikte son yıllarda daha da dikkat çekmeye başladı. Yenilikçi bakış açısı, tüketicilerin ihtiyaçlarını göze alarak geliştirdiği özelliklerin yanı sıra fiyat/performans ve amiral gemisi ürünler sunan Xiaomi şimdi ise Android güncellemesi için ciddi bir destek verecek. Aktarılan detaylara göre şirket, Xiaomi 11T Pro ve 11T için 3 yıl Android işletim sistemi güncellemesi ve 4 yıl da güvenlik güncellemesi sözü verecek.

Xiaomi’nin 11T serisine Android 14 dahil olmak üzere tam üç Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıl da güvenlik yaması güncellemesi sunacağı ortaya çıkmış olsa da şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak cihazların tanıtılmadığı göz önüne alınırsa şirket muhtemelen lansman sırasında bu desteği duyuracaktır.

Diğer Xiaomi cihazlar için de geçerli olabilir

Söz konusu durum, Xiaomi 11T serisini bekleyenler veya ilgilenenler için dikkat çekici olsa da, Xiaomi’nin daha eski ya da mevcut cihazları adına da uzun vadeli işletim sistemi güncellemeleri sunup sunmayacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak Xiaomi, “genişletilmiş Android sistemini ve güvenlik güncellemelerini daha fazla Xiaomi cihazına getirme olasılığını değerlendireceğini” doğruladı. Bu da elbette ki bazı cihazlar için de güncelleme sözü geleceğini destekler nitelikte. 

Xiaomi hayranları ve kullanıcıları için oldukça sevindirici olsa da bu güncelleme sözü, “Xiaomi’nin sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk hedeflerine” ulaşmak için cihaz bazında incelenecek. Akıllı telefon sektöründe küresel anlamda ikinci sıraya ve hatta Avrupa’da ilk sıraya yükselen Xiaomi’nin güncelleme sözü oldukça önemli. Çünkü Samsung ve Google arasında da birkaç ay önce güncelleme desteğinin uzatılması anlamında anlaşmalar yapılmıştı. Muhtemelen Çinli üretici bu konuda Samsung ve Google’ı takip edecek. 

Daha önce ortaya çıkan bir sızıntı Xiaomi 11T Pro’nun, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağını belirtiyor. 8 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolama alanıyla gelmesi beklenen Xiaomi 11T serisi 15 Eylül’de düzenlenecek küresel bir lansmanla görücüye çıkacak. 

İlginizi Çekebilir:

Telefon Satışlarında Lider Olan Xiaomi, 2021 İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Xiaomi Resmi Olarak Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi: Xiaomi Automobile Kuruldu

Yaratıcı Reels ve Tiktok videosu çektiren telefon: Mi 11 Lite kamera testi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz