Matrix 4’ten ilk resmi fragman geldi. Vizyona girdiği 1999 yılından sonra sinema dünyasını ciddi ölçüde değiştiren Matrix‘in yeni filmi Matrix 4: Resurrections fragmanı sonunda yayınlandı. 

Wachowski kardeşlerin yönettiği 1999 yılında başlayan Matrix film serisinin 4. filmi için heyecan gitgide yükseliyor. Sinema dünyası için önemli film serilerinden biri olan Matrix20 yıl sonra yeni filmiyle vizyona girmeyi bekliyor. Hayranlarının heyecanla beklediği Matrix 4: Resurrections ‘tan daha önce fotoğraflar ve setten kısa görüntüler görmüştük. Şimdi ise Matrix 4: Resurrections fragmanı resmi olarak yayınlandı. 

Matrix 4: Resurrections yayın tarihi

Matrix devam filminin geleceği haberi 2019 yılında verilmişti. Hayranlarının ümidi kestiği devam filmi için çekimler ise 2020’nin Şubat ayında başlamıştı. Ancak tüm dünyayı etkisi alan pandemi sebebiyle Matrix 4’ün de çekimleri yarım kalmıştı. Bu sebepten ötürü ise 2021 Mart olarak açıklanan vizyon tarihi iki ay ertelenerek Mayıs 2021 olarak değiştirilmişti. Ancak bitmeyen pandemi sebebiyle ikinci kez ertelenme haberi gelmişti. Belirtilenlere göre Matrix 4: Resurrections çıkış tarihi 22 Aralık 2021 olacak. Film aynı tarihte HBO Max dijital yayın platformunda da izleyicisiyle buluşacak.

Çekimlerinin ilk olarak San Francisco’da başladığı Matrix’in devam filminde geçen sene ilk görüntüler gelmiş ve hayranları oldukça sevinmişti. Daha sonra Berlin’de çekimlere devam eden ekip çekimleri tamamladı. Vizyona girmesine dört aydan az kalan Matrix 4’ün resmi fragmanı da şimdiden heyecanlandırmaya başladı. 

Matrix 4: Resurrections konusu:

Matrix serisinin yönetmeni ve senaryo yazarlar olan Wachowski kardeşler, yani Lana Wachowski ve Lilly Wachowski kardeşlerden Lana Wachowski yine yönetmen koltuğunda oturuyor. Dördüncü film Lana Wachowski ile birlikte David Mitchell ve Aleksandar Hemon tarafından kaleme alınıyor. Matrix’in yeni filmi konusunda net bir bilgi bulunmasa da, fragman bazı detayları izleyiciye sunuyor. 

Matrix 4: Resurrections fragmanı:

Matrix 4: Resurrections fragmanına bakıldığında Neo’nun silik anılar hatırladığı ancak hafızasının silindiği görülüyor. How I Met Your Mother’da Barney karakteriyle tanıdığımız Neil Patrick Harris’in Neo’nun psikoloğu rolünde seriye katıldığını görüyoruz. 

Hem Neo hem de Trinity’nin hafızasının silinmiş olduğu ancak yine de bazı elektriklenmelerin olduğu görülüyor. Fragmanda Neo, mavi hapları sürekli olarak kullanıyor ve kendisini deli sanıyor. 

Daha sonra yine beyaz tavşanın peşinde düşen Neo, hikayeye kaldığı yerden devam etmeye başlıyor. Neo, genç Morpheus ve Niobe ile yeniden tanışıyor. Aksiyonun yeniden başladığı an da işte tam burada. Devamını fragmandan izleyebilirsiniz 🙂

İlginizi Çekebilir:

The Matrix 4’e Seride Daha Önce Yer Alan Bir Oyuncu Daha Katılacak

Matrix’in Yönetmeni Lilly Wachowski’den Elon Musk ve Ivanka Trump’a Sert Yanıt

Vicrains ile Poco X3 GT PUBG testi : Söylendiği kadar iyi mi? Isınıyor mu?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz