Snapchat Hikayelere Müzik Ekleme

Snapchat, pek çok sosyal medya platformunda oldukça popüler olan hikayelere müzik ekleme özelliğini kendi bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Şirketin, yeni özelliği gelecek haftadan itibaren kullanıcı beğenisine sunması bekleniyor.  

Snapchat, birçok sosyal medya platformunda oldukça popüler bir hale gelen hikayelere müzik ekleme özelliğini kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Paylaşılan detaylara göre; özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcılar, ürettikleri içeriklere müzik ekleyebilmeye başlayacak. Bununla birlikte Snapchat; kullanıcıların, içeriğe eklemek istedikleri şarkının belli bir bölümünü ayarlayabilmesini de mümkün kılacak. Güncel olarak içeriklere yalnızca Spotify bünyesinde bulunan şarkıların eklenebilmesine olanak sağlayan platformda; yeni özellikle birlikte, hikayelerin herhangi bir müzikle profile eklenmesi de mümkün hale getirilecek. 

Snapchat Hikayelere Müzik Ekleme

Aktarılan detaylara göre Snapchat, hikayelere müzik ekleme özelliğini gelecek hafta sınırlı sayıda ülke ağında kullanıcı beğenisine sunacak. Yeniliğin bu aşamada sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesinin ardından özellik, yaygın kullanıma da açılacak. Şirket, konuyla ilgili bir açıklama yapmamış olsa da söz konusu özelliğin yaygın kullanıma açılma sürecinin, birkaç haftaya yayılabileceği tahmin ediliyor.  

İçeriklere müzik ekleme özelliği, TikTok ile popülarite kazanmıştı

TikTok İçeriklere Müzik Ekleme

Öte yandan; içeriklere müzik ekleme özelliği, halihazırda TikTok ile popülarite kazanmış bir özellikti. Bu kapsamda; Instagram da kısa bir süre önce, kullanıcıların hikayelerine diledikleri müzikleri eklemelerini mümkün kılan “Instagram Music” özelliğini bünyesine dahil etmişti. “Instagram Music” özelliği içerisindeki bazı şarkılarda, şarkı sözü desteği de yer alıyordu. Snapchat ise uzun bir süre önce, Instagram’ın “Hikayeler” özelliğini platforma getirmesinin ardından popülaritesini kaybetmeye başlamıştı. Bu nedenle Snapchat’in; bu hamlesiyle, kaybettiği kullanıcıları geri kazanmasına yardımcı olacak bir adım atma çabasında olduğu tahmin edildi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Snapchat, DSÖ ile birlikte koronavirüsle mücadelede yeni filtreler ekledi

Instagram, Snapchat’in kaybolan mesaj özelliğini test ediyor

Snapchat, 2 yeni artırılmış gerçeklik filtresi ekledi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz