Lenovo Tab M8 HD İnceleme
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgınının beraberinde getirdiği sosyal izolasyon süreci, kullanıcıların dijital platformlara kolay erişim sağlayabilecekleri mobil cihazlara yönelik talebin de artış göstermesine sebep oluyor. Özellikle uzaktan eğitim sürecinde, tabletlere yönelik ilginin önemli oranda arttığı biliniyor. Tekno Safari editörleri de bu kapsamda, Lenovo ‘TAB M8 HD’ tablet modeli için inceleme yazısı hazırladı ve cihazın, kimler için uygun olduğunu anlattı.  

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgınının beraberinde getirdiği sosyal izolasyon süreci, kullanıcıların dijital platformlara kolay erişim sağlayabilecekleri mobil cihazlara yönelik talebin de artış göstermesine sebep oldu. Özellikle uzaktan eğitim sürecinde; tahtını telefon ve portatif dizüstü bilgisayarlara kaptırmış olan tabletlere yönelik talep, önemli oranda arttı. Tekno Safari editörleri de bu kapsamda, Lenovo ‘TAB M8 HD’ tablet modeli için yeni bir inceleme yazısı hazırladı ve cihazın, özellikle uzaktan eğitim pratikleri için uygun olup olmadığını anlattı.  

Lenovo TAB M8 HD Tasarımı 

Lenovo TAB M8 HD Tasarımı

Lenovo ‘TAB M8 HD’ tablet modeli, ‘Platin Gri’ ve ‘Demir Gri’ renk seçenekleriyle piyasaya sürülüyor. Ürünün 8 inç boyutundaki IPS LCD paneli, 1280×800 piksel HD çözünürlük sunuyor. Cihazın ekran parlaklığı, 350 nite kadar artırılabiliyor. Söz konusu parlaklık oranı, ekran kalitesiyle de birleşince biraz yetersiz kalabiliyor. Özellikle güneş ışığı altında ekran kullanımı, oldukça zor hale geliyor. Ekran çerçeveleri ise izleme deneyimi açısından herhangi bir zorluk yaratmıyor. 

Cihazın sağ tarafında, bir adet güç butonu ve ses açma-kapama tuşu yer alıyor. Sol kısımda ise bir microSD kart tepsisi bulunuyor. Kasanın altında, bir microUSB şarj girişi olduğu görülüyor ve cihaz buradan şarj oluyor. Üst kısımda ise ‘Dolby Audio’ entegrasyonu olan bir hoparlör ve 3.5 milimetrelik bir ‘jack’ girişi yer alıyor. Tasarımı ve kasa materyali oldukça dayanıklı bir hissiyat veren Lenovo ‘TAB M8 HD’ tabletin, 305 gramlık bir ağırlığı bulunuyor ve kullanım sırasında, kesinlikle el yormuyor. 

Lenovo TAB M8 HD Kamera Performansı

Lenovo TAB M8 HD Kamera

Lenovo ‘TAB M8 HD’ tablet modelinin arka gövdesinde, 5 MP çözünürlük sunan bir kamera bulunuyor. Ön kamera ise 2 MP çözünürlük sunuyor. Benim kişisel olarak tablette ciddi bir kamera beklentim olmadığı için ürünün kamera performansı, benim ihtiyacımı karşılıyor. Çözünürlük çok iyi olmasa da kamera, tablet kullanıcısı ihtiyacını fazlasıyla yerine getiriyor.  

Arka kamera, yazılım ve yapay zekayla desteklenen bir özelliği olmadığı için ışıkla çok doğru orantılı olarak iyi çekim yapıyor. İyi bir ışık altında çekim yaparsanız cihazın arka kamerası, hiç kötü iş çıkarmıyor.  

Lenovo TAB M8 HD Donanımı ve İşlemci Performansı 

Lenovo TAB M8 HD İşlemci

Lenovo ‘TAB M8 HD’, kutusundan ‘MediaTek Helio A22’ işlemci modeliyle çıkıyor. 4 çekirdekli işlemci, 2.0 GHz işlemci frekansı sunuyor. Android 9’ işletim sistemini kullanan ürünün 32 GB’lık dahili depolama alanı, microSD kart desteğiyle 128 GB’a kadar artırılabiliyor. Diğer yandan ürün, 2 GB’lık bir RAM kapasitesi sunuyor. Yeni nesil mobil cihazlar için biraz yetersiz kalan RAM kapasitesi, çoklu sekme ve uygulama kullanımında ürünün zorlanmasına ve grafiklerin biraz geç gelmesine sebep oluyor.  

Buna rağmen cihaz, ‘PUBG Mobile’ ve ‘Subway Surfers’ta oldukça iyi iş çıkarıyor. RAM kapasitesinin neden olduğu beklentinin aksine ürün, düşük ve orta grafiklerde hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Fakat yüksek grafiklerde, 2 GB RAM kapasitesi bulunan bir cihazın mutlaka sıkıntı çıkaracağını da hatırlatmak gerekiyor. Ürün, bağlantı teknolojileri noktasında ise ‘Bluetooth 5.0’ ve ‘Wi-Fi 5’ bağlantı teknolojilerini bulunduruyor.  

Lenovo TAB M8 HD Batarya Performansı 

Lenovo TAB M8 HD Batarya

Lenovo ‘TAB M8 HD’, 5100 mAh gücünde bir batarya ile geliyor. Kutudan çıkan şarj adaptörü ise 5W gücünde güç aktarımı sağlıyor. Bu nedenle cihaz, 4 saatten uzun bir sürede şarj oluyor. Öte yandan ürün, az ve ortalama kullanımda yaklaşık 5-6 güne dayanacak bir pil performansı sergiliyor. Yoğun kullanımda ise kullanıcılar, 3-4 günü devirebiliyor. Bu noktada, pil ömrünün oldukça iyi bir performans sergilediğini belirtmek gerekiyor. 

Lenovo TAB M8 HD tablet kimler için uygun? 

Lenovo TAB M8 HD Kimler İçin Uygun

Peki Lenovo ‘TAB M8 HD’ tablet modeli kimler için uygun? Dizi-film izlemek, online dersleri takip etmek ve oyunları orta grafiklere kadar rahatça oynayabilmek isteyen kullanıcılar için Lenovo ‘TAB M8 HD’, oldukça iyi bir seçenek olma niteliği taşıyor. Kamerası ortalama bir performans sergileyen cihazın bataryası da oldukça uzun süre dayanıyor. Fakat tabletten daha çok performans beklentisi olan ve ekranda aynı anda çoklu işlem yapmayı seven kullanıcıların, başka seçeneklere de göz atmasının faydalı olacağını belirtmek gerekiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei Dizüstü Bilgisayar MateBook X İncelemesi – Kimin İçin Uygun?

Uzaktan Eğitim İçin Ucuz Tablet Önerisi: Casper S38 Plus Tablet İnceleme (Video) 

Şarj Et ve Prize 2 Gün Veda Et: 7000 mAh Bataryalı Samsung Galaxy M51 İnceleme (Video) 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz