galaxy z flip ekran
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung, yeni katlanabilir akıllı telefonu “Galaxy Z Flip”i kısa bir süre önce piyasaya sürdü. Şirket şimdi ise telefonun imza niteliğindeki öğesi olan katlanabilir ekranı diğer üreticilere de satmayı planladığını açıkladı. Samsung’un bu hamlesinin, piyasadaki katlanabilir telefon modeli sayısının artmasına sebep olabileceği tahmin ediliyor. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kısa bir süre önce yeni katlanabilir akıllı telefonu “Galaxy Z Flip”i satışa çıkarmıştı.  Yeni telefonun teknik özellikleri, sosyal medyada pek çok kişi tarafından konuşulmuştu. Şirket bu gelişmenin ardından, ürünün imza niteliğindeki öğesi olan katlanabilir ekranı diğer üreticilere satmayı planladığını da duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ekran, “Galaxy Z Flip”de de olduğu gibi ultra-ince ekran teknolojisinin kısaltması olan UTG” ibaresini taşıyacak ve “Tough, yet tender (Sağlam, fakat esnek)” sloganıyla tanıtılacak. 

samsung galaxy z flip ile ilgili görsel sonucu

Samsung, ekran için halihazırda herhangi bir müşterisi olup olmadığına dair net bir açıklamada bulunmadı. Fakat şirketin bu hamlesinin, piyasadaki katlanabilir akıllı telefon modeli sayısının artmasına ve diğer şirketlerin de popüler furyaya katılmasına sebep olabileceği tahmin edildi. “Galaxy Z Flip”in ekranı, “Galaxy Fold”un polimer ekranı kadar kolay çizilebiliyor olmasa da telefonun, daha dayanıklı olmadığını ortaya koyan bazı haberler yapılmıştı.

Zack Nelson, “Galaxy Z Flip”in ekranının dayanıklılık oranını test etmişti

Telefonlara dayanıklılık testleri yapmasıyla ünlü olan “JerryRigEverything” isimli YouTube kanalından Zack Nelson da ekranın üst katmanında kullanılan malzemeyi test etmiş ve “Galaxy Z Flip”in ekranını, tırnağıyla “Galaxy Fold” ve “Motorola Razr” kadar kolayca çizebildiğini ortaya koymuştu. Şu anda piyasada Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisiyle ilgili fazla rakibi yok gibi görünse de bu durumun hızla değişebileceği ve pazarda, katlanabilir ekran üretimi furyasına yeni aktörler katılabileceği tahmin ediliyor. Geçen sene “Gorilla Glass“, yeni bir ekran tasarımı geliştirdiğini açıklamıştı. Şirket bununla birlikte, Japonya merkezli “AGC” gibi bazı markaların benzer bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor olduğunu da ifade etmişti. 

Samsung Galaxy Z Flip Tanıtıldı – Fiyat ve Teknik Özellikler

Samsung Galaxy Z Flip, stoklarını bir günde bitirdi!

Samsung’un katlanabilir ekranlı yeni telefonu Z Flip, ilk kırılma vakasını yaşadı!