Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Las Vegas eyaletinde düzenlenecek olan CES 2020 (Consumer Electronics Show – Tüketici Elektroniği Fuarı), her yıl olduğu gibi bu yıl da çok birçok yeniliğe sahne olacak. Güney Kore merkezli LG, CES 2020’de yeni kıvrılabilir televizyon modelini görücüye çıkaracak. 

CES 2020 Teknoloji Fuarı yıl boyunca çıkacak ürünlerin ve yeni teknolojilerin tanıtıldığı bir fuar. LG geçen senenin başında olan CES 2019 fuarında Signature Series OLED TV R  kıvrılabilir televizyonunu tanıtmıştı. Geçen senenin başında tanıtılan LG’nin kıvrılabilen televizyonu, bir televizyon masası gibi duruyordu ama bu sene tanıtmaya hazırlandığı model bir projeksiyon perdesine benziyor. Şirket, şimdi de farklı bir tasarımla daha geliştirilmiş bir versiyon ile tekrar kullanıcıların karşısına çıkacak.

Geçen senenin başında tanıtılan modelin, ekranını sakladığı ve televizyonun tüm bileşenlerinin bulunduğu masa benzeri kasası beğenilmiş ama yer tasarrufu yapmadığı için eleştirilmişti. Bu sefer LG eleştirileri dinlemiş ve daha küçük bir kasada ve tavana monte edilen bir model geliştirmiş. Projeksiyon perdesi gibi açılacak olan yeni televizyon modeli, her geçen gün küçülen evlerin dekore edilmesinde yer tasarrufu sağlayacak gibi duruyor. CES 2020 tarihinde görücüye çıkacak olan LG’nin yeni modelinin satışı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ama sahip olduğu teknolojiden ötürü olası fiyatının ucuz olmayacağı kesin.  

Katlanılabilen, kıvrılabilen, esneyen ekran teknolojileri hem merakla takip edilen hem de gelişmekte olan bir pazar. Telefonlarda ve televizyonlarda örneklerini gördüğümüz bu teknolojiler ilerleyen dönemde belki bir standart haline gelebilir.

LG, 2014 yılında, esneme özelliği olan bir ekran ile piyasaya sürdüğü LG G FLex akıllı cep telefonundan bu yana kıvrılabilen, katlanabilen ekran teknolojileri üzerine çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Panel üretiminde lider firmalardan biri olan LG, yenilikçi tasarım fikirleriyle bu yıl bolca konuşacağımız markalardan biri olabilir.  

Ucuz akıllı TV’ler kullanıcı verilerinin toplanıp satılmasına sebep oluyor

LG’nin OLED 8K TV’si Time Dergisi’ne göre 2019’un en iyi buluşları arasında