Amerika merkezli Dell, 2018 yılında çıkardığı ‘’Mobile Connect’’ özelliğine getireceği güncelleme ile iPhone modellerine daha fazla özellik sunabilecek. Güncellemeyle iPhone kullanıcıları, telefonlarındaki fotoğraf ve video gibi dokümanları bilgisayarlarına doğrudan aktarabilecek ve telefonlarındaki uygulamaları, bilgisayarlarına yansıtabilecekler.

Telefon ve bilgisayarlarımız arasında bağlantıyı sağlayan uygulamalar sayesinde günlük işlerimizi daha rahat halledebiliyoruz. WhatsApp Web bile günlük kullanımımızda büyük kolaylıklar sağlıyorken çok daha kapsamlı uygulamalar sayesinde tek ekranda günlük işlerimizi  basit bir şekilde halledebiliyoruz. Markaların da bu anlamda iş birlikleri ve çalışmaları her geçen dün artıyor. 

2018 yılında Dell tarafından çıkartılan Mobile Connect uygulaması sayesinde telefonumuza gelen bildirimleri cevaplayabiliyor, mobil bir uygulamayı bilgisayarda görüntüleyebiliyoruz. Ama bu özellikler sadece Android cihazlar için geçerliydi. Yapılan açıklamada 2020 yılının ilkbaharında gelecek güncelleme ile bu işlevsel özellikleri artık iOS cihazlar için kullanabileceğiz. Şimdilik iOS cihazlarda sadece bildirim cevaplayabiliyoruz. 

dell iphone ile ilgili görsel sonucu

Donanımsal noktada birbirine benzeyen cihazların en ayrıldığı nokta bu tarz markaya ya da modele özgü özellikler oluyor bu özellikler satın alma kararlarını bile etkileyecek özelliklerden. Mobile Connect özelliğini kullanan Dell marka bilgisayar kullanıcıları özelliğin işlevselliğinden memnunlar ve bilgisayarda, mobil uygulama görüntüle özelliğinin başarılı bir şekilde çalıştığını söylüyorlar.  

Apple’dan AirPods ailesine “emoji” seçeneği

Apple’ın, 2020’de 6 adet iPhone tanıtacağı iddia edildi