Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenen kabine toplantısında yüz yüze eğitim ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında yüz yüze eğitim kapsamının genişletildiğini belirtti. Ardından ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılacağı tarihi kesin olarak açıkladı.

Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitime ve yerli aşı konularına değindi. Erdoğan, şu an eğitimlerine online olarak devam eden öğrencileri ve velileri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların bu dönem eğitimlerine uzaktan devam öğrenciler için yüz yüze eğitim kapsamını genişletme kararı aldıklarını belirtti. Erdoğan açıklamasında “Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1.sınıfların yanı sıra 2. 3. ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek.” ifadelerini kullandı.

Köy okullarında ve özel okullarda yüz yüze eğitim

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında ve özel eğitim okullarında yüz yüze eğitimin devam edeceğini açıkladı. İlkokul 2, 3, 4; ortaokul 8. ve lise 12. sınıfların yüz yüze eğitime devam edeceğini belirten Erdoğan, okulların önünde bir engel olmadığını açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: 12 Ekim’de yüz yüze eğitim başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı bitiminde yaptığı konuşmadan sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da açıklamada bulundu. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tüm ilkokulların, köy okullarının, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerinin 12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacağı bilgisi paylaşıldı. 

500 bin tablet dağıtılacak

Okulların eğitime uzaktan devam etmesiyle gündeme gelen en önemli tartışmalardan biri ise, bilgisayar ihtiyacı olan öğrenciler olmuştu. İnternet ve bilgisayar sıkıntısı çeken öğrencilerle alakalı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan uzaktan eğitim kapsamında ihtiyacı olan öğrenciler için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Söz konusu çalışma kapsamında ise ilk etapta 500 bin öğrenciye tablet dağıtılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı ihtiyaç sahibi öğrencilere önümüzdeki haftadan itibaren tablet dağıtımının yapılacağını belirtti. 

İlginizi Çekebilir:

Uzaktan Eğitim İçin Öğrencilere Ücretsiz İnternet Paketi Verilmeye Devam Edilecek

Uzaktan Eğitim İçin Ucuz Tablet Önerisi: Casper S38 Plus Tablet İnceleme (Video) 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz