Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya üzerinden LG’nin yakın bir süre içerisinde görücüye çıkarması beklenen yeni akıllı telefonuyla ilgili bir görsel paylaşıldı. Paylaşılan görselin, G8’in devamı olarak tanıtılacak ‘G9’ isimli modelin tasarım görüntüsü olabileceği iddia edildi. Görseldeki telefon tasarımında 4 arka kamera kullanılmış olması ise dikkat çekti.  

Teknoloji markalarının tanıtmaya hazırlandıkları ürünlerin tasarım görsellerini sızdırmalarıyla ünlü olan ‘OnLeaks’ ve CashKaro’ isimli hesaplar, Twitter üzerinden Güney Koreli teknoloji devi LG ile ilgili yeni bir görsel paylaştı. Yapılan paylaşımda görselin, markanın G8’den sonra görücüye çıkarması beklenen ‘G9’ isimli yeni akıllı telefonunun tasarım görüntüsü olabileceği iddia edildi. 

Sosyal medyada hızla yayılan bilgisayar destekli tasarım görselinde, ‘G9’un ‘G8X’ modeliyle tasarım anlamında büyük farklarının olmaması ve yapılan değişikliklerin standart geliştirmeler boyutunda kalması dikkat çekti. Bununla birlikte, markanın ‘G9’da iki yerine dört arka kamera kullanmış olması ve Android telefonlarda yakın zamanda popülerleşen ekran için parmak izi okuma furyasına ayak uydurması pek çok teknoloji-severi heyecanlandırdı. Tasarım görselinden yola çıkılarak yapılan tahminler, LG’nin G9’u 6.7 ve 6.9 inç aralığındaki bir ekran boyutuyla piyasaya süreceği yönünde. 

Telefon, önceki modelden biraz daha küçük boyutta olabileceği düşünülen gözyaşı damlası biçiminde bir ön kameraya ve 3.5 milimetrelik bir kulaklık girişine sahip. Markanın bu tip bir tasarımla çok ciddi bir risk almadığı düşünülse de kısa bir süre önce kendisi gibi Güney Koreli bir teknoloji devi olan ezeli rakibi Samsung, yeni gelecek ‘Galaxy S’ modellerinden ses girişini kaldırdığını açıklamıştı. Bu sebeple, G9’un kablosuz kulaklık tercih etmeyen kullanıcıların beğenisini daha fazla kazanabileceği veya yarışta LG’yi bir adım öne geçirebileceği düşünüldü.

Marka, G9’u Şubat ayında tanıtabilir 

Bu tasarımı kullanması kesin olmamakla birlikte, önceki seçimlerinden yola çıkılarak teknoloji devinin G9’u, Şubat ayının sonlarına doğru Barcelona’da düzenlenecek olan ‘Mobil Dünya Kongresi’ isimli etkinlikte görücüye çıkarması bekleniyor. Samsung’un yeni tanıttığı akıllı telefon modellerinde daha ciddi riskler almış olmasının ise LG’nin yeni modellerinin göreceği ilgiyi artırabileceği tahmin ediliyor.