Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple’ın IOS işlemcili tablet bilgisayarı iPad, ilk nesinden bugüne kadar her yeni modeliyle en iyi tablet listelerine ilk sıradan girmeyi başardı. Şimdi ise 14 inç ekranıyla M2 iPad Pro geliyor!

Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından kurulan ve teknolojinin zirvesine tırmanan Apple, hem bilgisayar, hem telefon hem de tablet bilgisayarlarıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor. Özellikle de hızı, ses ve görüntüsü kalitesi, dayanıklılığı ve tasarımıyla bir kullananın bir daha vazgeçemiyor.

Özellikle de iPad ismiyle piyasaya sürülen tablet bilgisayarlar, her daim sınıfının en iyileri arasında sayılıyor. Özellikle pro versiyonlarıyla çok beğenilen iPad serisine, şimdi de 14 inç boyutuyla M2 iPad Pro’nun eklenmesi bekleniyor.

Yeni Model Kullanıcılara Neler Vadediyor?

ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen işlemci, 5nm teknolojisiyle üretiliyor. 8 çekirdekli olduğu belirtilen işlemcide, 3.5GHz saat hızında çalışan performans çekirdeği ve 2.4GHz saat hızında çalışan verimlilik çekirdeği bulunuyor. 10 çekirdekli grafik arabirimine sahip Apple M2, 24 GB’a kadar LPDDR5 RAM desteğiyle Apple kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

M2 iPad Pro’da dikkat çeken bir diğer detay ise MagSafe oluyor. Şirketin bu teknolojiyi iPad ailesinde de kullanacağı düşünülüyor. iPhone ailesine göre oldukça büyük bataryaya sahip olan iPad Pro’nun daha yüksek Watt değerine sahip MagSafe ile geleceği tahmin ediliyor. Bunlara ek olarak Apple’ın M2 iPad Pro ile ilk defa akıllı cihazlarında ters kablosuz şarj özelliğini kullanması bekleniyor. Yeni modelin 2022’nin üçüncü çeyreğinde tanıtılacağı bilgisi kulaktan kulağa dolanırken, iPad kullanıcıları dört gözle Eylül-Ekim aylarını bekliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz