marmaray-internet-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İstanbul içerisinde en çok kullanılan ulaşım araçlarından birisi olan Marmaray, yarın itibari ile internet hizmetine başlıyor. İlerleyen günlerde İstanbul metro hatlarında da internet erişimi açılacak.

İstanbul – Kocaeli arasında hizmet veren Marmaray, yarın itibari ile internet hizmeti sağlayacak. İlerleyen günlerde metro hatlarında da internet hizmetine başlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Meclis Üyesi Serdar Duran, Cuma günü itibari ile Marmaray içerisinde internet hizmetinin başlayacağını belirtti. Serdar Duran, konu hakkında “Cuma günü itibarıyla Ulaştırma Bakanlığımız, Marmaray’da internet hizmeti vermeye başlıyor. Bundan sonra U harfi göreceğiniz her metro hattında internet erişiminden faydalanabileceksiniz. Metrolarımızda güvenli internet için İBB yönetiminin alması gereken tedbirler var. Bu konuda bizler iktidar partisi olarak gereken her türlü desteği vereceğimizi buradan ilan ediyoruz’‘ şeklinde konuştu.

marmaray-internet-hizmeti-teknosafari

Yaklaşık 4 ay önce İBB Meclis Komisyonu içerisinde alınan karar ile İstanbul içerisinde bulunan tüm metro hatlarında internet erişiminin açılacağı konusunda karar alınmıştı. Mobil veri ve sınırsız İBB Wi-Fi hizmet sunulacağı belirtilmişti.

Daha önce de İstanbul metro hatları içerisinde internet erişimi bulunuyordu. Ancak 2017 yılında Londra’da yapılan metro saldırısının ardından İstanbul’daki metrolarda da internet erişimi kesilmişti. Ayrıca yolcular, yer altında herhangi bir mobil erişime de sahip değil. Belirlenen düzenlemeler ile tüm metrolarda internet kullanılabilecek.

İlginizi Çekebilir:

Güvenli İnternet İçin En İyi Mobil Uygulamalar 

Getir İnternet Sitesi Sonunda Açıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz