Son dönemlerde yaptığı ve aldığı yatırımlarla ismini dünya çapında daha da duyuran Getir, internet sitesi üzerinden de hizmet vermeye başladığını duyurdu. İnternet sitesi açılan Getir, mobil hizmetlerden bir fark olmadan kullanıcıların sipariş verebileceğini belirtti. 

Dünyada ilk kez 10 dakikada teslimat sloganıyla hizmet vermeye başlayan Getir, artık internet sitesi üzerinden de hizmet verebileceğini duyurdu. Kullanıcıların bu zamana kadar mobil uygulamalar üzerinden sipariş verebildiği online alışveriş platformu Getir hizmetlerine artık internet sitesi üzerinden de erişim sağlanabilecek. 

Getir, Twitter’dan duyurdu

Platformun internet sitesinin aktif olduğu haberi, Getir’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Şirket açıklamasında “http://getir.com açıldı! 🎉 Artık siparişleriniz internet sitemizden de dakikalar içinde kapınıza geliyor!” ifadelerini kullandı.

Getir Türkiye’nin ‘unicorn’u olmuştu

Özellikle son dönemlerde aldığı ve yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Getir, geçtiğimiz Ocak ayında ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamlamıştı. Yalnızca iki ay içinde üçüncü turu da tamamlayan Getir, mart ayında Sequoia Capital ve Tiger Global’dan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkarmıştı. Getir, 5,5 yıl kadar kısa bir sürede Unicorn olan ilk Türk şirketi olmuştu. Dördüncü yatırım turunu da haziran ayında tamamlayan Getir, aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte toplamda 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaşmış ve Türkiye’nin ikinci ‘unicorn’u olmuştu. ‘Unicorn’ ifadesi değeri 1 milyar doları aşan girişimler için kullanılıyor. 

Yatırım yapmaya devam ediyor

Aldığı yatırımların yanı sıra yaptığı yatırımlarla da adından söz ettiren Getir, geçen haftalarda n11.com’a stratejik yatırım yapacağını duyurmuştu. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın forma sponsoru olan Getir, Galatasaray ile de sponsorluk anlaşması yapmıştı. Şirket son olarak ise araç paylaşım girişimi olarak bilinen MOOV’un hisselerinin yüzde 75’ini satın almak için Rekabet Kurumu’na başvurmuştu. 

İlginizi Çekebilir:

Getir Şimdi ise Araç Paylaşım Girişimi Moov ‘un Hisselerini Alıyor

Getir, Londra ve Amsterdam’ın Ardından Berlin ve Paris’te de Hizmet Vermeye Başladı! 

Getir, Geleneksel Esnafı Dijital Dönüşüm Sürecine Dahil Eden ‘GetirÇarşı’ İsimli Yeni Hizmetini Duyurdu! 

En iyi OLED TV? Sony Bravia XR A90J OLED TV inceleme:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz