amd-radeon-rx-6600-teknosafari

AMD Radeon RX 6600 ekran kartı modelleri piyasaya sürüldü. AMD, yeni ekran kartı ile 1080P oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

AMD, orta segmentte 1080P oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor 1080P oyuncuların yüksek yenileme hızına sahip olması için tasarlanan AMD Radeon RX 6600 ekran kartı modelleri piyasaya sürüldü. Ayrıca yeni ekran kartları, AMD FidelityFX gibi teknolojileri de destekliyor.

Radeon RX 6600 ekran kartları, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayarlar, konsollar, mobil cihazlar ve otomotiv bilgi-eğlence sistemlerinde kullanılan AMD RDNA 2 teknolojisini destekliyor. 32 MB AMD Infinity Önbellek, 8 GB GDDR 6 bellek, AMD Smart Access Memory teknolojisi ve Windows 11 desteği ile birlikte gelen grafik kartı, tamamen PC oyuncuları düşünülerek tasarlandı.

amd-radeon-rx-6600-ozellikleri-teknosafari

En yeni AAA oyunlarda 100’ün üzerinde FPS vadeden Radeon RX 6600 grafik kartı, aynı zamanda maksimum ayarlarda 1080p’de watt başına belirli oyunlarda rakiplerinden 1,3 kata kadar daha iyi performans sunuyor.

AMD Grafik İş Birimi Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman, konu hakkında “En yeni nesil oyunlar, mümkün olan en iyi 1080p oyun deneyimi talebini karşılamak için daha fazla grafik performansı sağlayan gerçeğe yakın görsellerde büyük sıçramalar sağlıyor. Radeon RX 6600’ü bu talebi karşılamak, bu nefes kesici deneyimleri daha fazla PC oyuncusuna sunmak ve orta seviyede güçlü bir performans sağlamak için tasarladık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

AMD, Romanya ‘da Tasarım Merkezi Açacağını Duyurdu

AMD, Enerji Verimliliğini 30 Kat Artırmak İstiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz