Perşembe, Aralık 3, 2020
Ana Sayfa Girişim Martı elektrikli bisiklet de kiralamaya başladı!

Martı elektrikli bisiklet de kiralamaya başladı!

Elektrikli scooter girişimi olan Martı, yeni bir kiralama hizmetine adım atıyor. İstanbul’da kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarabilen scooter hizmeti Martı elektrikli bisiklet de kiralayacak. 

İstanbul gibi yoğun nüfusa ve trafiğe sahip şehirlerde insanların severek kullandığı elektrikli scooter hizmeti yaklaşık iki senedir Türkiye’de de kullanılıyor. Yoğun trafikte kalmaktan kurtaran Martı özellikle son dönemlerde yoğun bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Ehliyet ya da herhangi bir belge gerekmeden sadece bir uygulama ile kullanılabilen Martı hem trafik çilesini insanların hayatından çıkarıyor. Hem de çevre dostu bir ulaşım şekli olarak dikkatleri üzerine çekiyor. 

Kısa sürede yaygın bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Martı şimdi ise yine çevre dostu bir uygulamayla tüketicilerin karşısına çıkacak. Elektrikli bisiklet kiralamayı da bünyesine ekleyecek olan şirket, şimdilik sadece İstanbul’daki kullanıcılara hizmet veriyor.  

Düşük maliyeti ve doğa dostu bir ulaşım şekli olan elektrikli scooter’ların yanına bir de elektrikli bisikleti ekleyen Martı öncelikli olarak İstanbul’da Fenerbahçe – Bostancı Sahilyolu’nda hizmet vermeye başladı. Volta markalı elektrikli bisikletlerin açılış ücreti ise 1,99 TL. Kullanıcılar dakika başına ise 0,59 TL ücret ödeyecek. 

Elektrikli scooter’lar ile aynı fiyat ücretine sahip olan elektrikli bisikletlerin özellikle scooter’a göre uzun yolculuklarda daha fazla tercih edilebilir gibi duruyor. 

Martı’nın şu an için sadece Fenerbahçe – Bostancı Sahilyolu’nda hizmete açmış olduğu elektrikli bisiklet filosunu ilerleyen dönemlerde diğer lokasyonlarda kullanıcıya sunulup sunulmayacağı ise şu an için bilinmiyor. Ancak söz konusu ulaşım ağının genişleyebilmesi elbette ki kullanıcıların elektrikli bisiklet kiralamak için Martı’yı seçip seçmeyeceğine bağlı olacak. 

İBB de isbike ile şehir içinde bisiklet kiralıyor

ibb isbike bisiklet kiralama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de isbike isminde bir bisiklet filosu bulunuyor. Akıllı Bisiklet Paylaşımı ismi verilen bu sistemde İBB hem çevreci ulaşımı hem de sağlıklı hayatları desteklemek amacıyla 2012 yılından beri hizmet veriyor. Aynı zamanda toplu taşıma kullanımının rahatlaması amacıyla uygulanmaya başlanan sistemin Martı ile tek farkı ise bisikletlerin elektrikli olmaması. 

Martı gibi bir uygulama üzerinden kiralama işlemi gerçekleştirilebilen isbike’ın saatlik kullanım ücreti ise 4 TL. Martı elektrikli bisiklet kiralamak için 1,99 TL açılış ücreti aldıktan sonra kullanıcılardan dakika başına da 0,59 TL ücret alıyor.  

İSTANBUL TRAFİĞİNE ALTERNATİF ÇÖZÜM – ELEKTRİKLİ SCOOTER MARTI

New York ve Londra’da elektrikli scooter kullanımı neden yasak?

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Watch GS Pro İnceleme – Honor’un Ürettiği En İyi Akıllı Saat 

Artan kullanıcı ihtiyaçları ve kişisel sağlık verilerinin takibinin önem kazanmasıyla beraber, birçok teknoloji devi ardı ardına akıllı saat modelleri geliştiriyor. Seçeneklerin sayısı arttıkça kullanıcılar...

Slack, 27.7 Milyar Dolara Salesforce’a Satıldı 

Popüler mesajlaşma uygulaması Slack, 27.7 milyar dolar karşılığında ‘Salesforce’ isimli bir yazılım şirketine satıldı. Söz konusu satışın, Salesforce’un bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük devir işlemi olduğu ifade edildi.  Popüler mesajlaşma...

Reddit, İlk Kez Günlük Kullanıcı Sayısını Açıkladı 

‘Wall Street Journal’a konuşan Reddit, hizmete sunulduğu günden bu yana ilk kez günlük kullanıcı sayısı ile ilgili açıklama yaptı. 52 milyon günlük kullanıcı sayısına sahip olduğunu duyuran...

‘Wonder Woman 1984’, HBO Max’ın İlk 4K Filmi Olacak 

25 Aralık’ta izleyiciyle buluşması beklenen ‘Wonder Woman 1984’, HBO Max’ın ilk 4K filmi olacak. Yapım; aynı zamanda HDR 10, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle gelecek.   Dünyaca ünlü yönetmen Patty Jenkins, 25 Aralık’ta...

Yemeksepeti, Pandemi Döneminde Restoranlara Destek Olmak İçin 20 Milyon Liralık Mali Destek Paketi Açıkladı 

Yemeksepeti, pandemi döneminde tek şubeli restoranlara destek olmak amacıyla 20 milyon liralık mali destek paketi açıkladı. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ adı verilen destek paketi kapsamında; tek şubeli restoranların ödeme vadelerinin kısaltılması, listeleme ücretinin...