Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalEn İyi 10 Sağlık Uygulaması - Android & iOS

En İyi 10 Sağlık Uygulaması – Android & iOS

Sağlığınızı yakından takip etmeniz noktasında size fayda sağlayacağını düşündüğümüz en iyi uygulamaları listeledik. İşte; ‘En iyi 10 sağlık uygulaması’. ‘Sağlık uygulamaları’. ‘En iyi mobil sağlık uygulamaları’. ‘En iyi sağlık ve yaşam uygulamaları’.  

Yazımızda yer verdiğimiz uygulamalarla semptomlarınız hakkında bilgi sahibi olabilir, kilo verme sürecinizde programınızı oluşturabilir, tükettiğiniz besinlerin kalori değerlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca egzersiz ve spor aktivitelerini düzenli hale getirebilir, sigarayı gelmişinizi takip ederek bırakabilirsiniz. Daha fazlası için en iyi 10 mobil sağlık uygulaması yazımızda. İşte; ‘Sağlık uygulamaları’. ‘En iyi mobil sağlık uygulamaları’. ‘En iyi sağlık ve yaşam uygulamaları’. 

En İyi 10 Sağlık Uygulaması 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

‘En iyi 10 sağlık uygulaması’. ‘Sağlık uygulamaları’. ‘En iyi mobil sağlık uygulamaları’. ‘En iyi sağlık ve yaşam uygulamaları’. Detaylar yazımızın devamında… 

Ada – Check Your Health 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

En iyi 10 sağlık uygulaması listemizde yer alan ’Ada – Check Your Health’, mide bulantısından baş ağrısına kadar pek çok semptomlarınızı kontrol ederek doktora görünmeniz gerekip gerekmediği konusunda fikir almanıza yardımcı olur. Kendinizde hissettiğiniz herhangi bir problemle ilgili olası nedenlerini öğrenebileceğiniz uygulamada, ateş, iştah kaybı, baş ağrısı, kusma, baş dönmesi ve daha pek çok semptomlar ile nezle, migren, depresyon, anksiyete bozukluğu olmak üzere çeşitli tıbbi durumlar hakkında sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda hamilelik, çocuk sağlığı, uyku problemleri ve daha başka kategorilerle ilgili merak ettiklerinize bakabilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

White Noise Lite 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

‘White Noise Lite’ özellikle uyku problemi yaşayanlar için ideal bir uygulamadır. Uyumakta zorlanıyorsanız veya seyahat halindesiniz ve kısa bir kestirmeye ihtiyacınız varsa bu uygulamadan açacağınız çeşitli seslerle rahat, stressiz bir uykuya kavuşabilirsiniz. Örneğin; seyahat esnasında dışarıdan duyduğunuz gürültü ve ses uyumanıza engel olabilir. Aynı şekilde bebeğinizi çeşitli seslerle uyutmak zorunda kalabilirsiniz. İşte White Noise Lite  uygulaması da yağmur, mekanik sesler gibi 40 çeşit ses ile hem bebeğinizi uyutmanıza yardımcı olur hem de dışarıdaki seslere maruz kalmadan sağlıklı uyku ihtiyacınızı karşılayabilir.  

Play Store 

App Store 

Calorie Counter by Lose It! For Diet & Weight Loss 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

En iyi mobil sağlık uygulamaları listemize sırada bir kalori sayacıyla devam ediyoruz. Bu uygulama ile kilo verme yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Yediğiniz besinlerin uygulama aracılığıyla kalori miktarını öğrenebilir, herhangi bir diyete başlayabilir ve bu diyette tüketeceğiniz besinlerle ilgili yemek tarifleri bulabilirsiniz. Egzersiz kılavuzları ile çeşitli egzersizler yapabilirsiniz. Şeker, karbonhidrat, vücut ölçümleri yapabilir, uyku döngülerinizi düzenleyebilir, tüketmeniz gereken su miktarını takip edebilirsiniz. Kısaca hem kilo vermek hem de sağlıklı beslenme sürecinde kendinizi yönetmenize pek çok açıdan destek olabilecek bir uygulamadır. 

Play Store 

App Store 

Runkeeper – GPS Track Run Walk 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

Runkeeper – GPS Track Run Walk’, düzenli egzersiz ve spor yaparken destek alabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama ile günlük kendinize bir hedef oluşturabilir, spor faaliyetlerinizin takibin yaparsınız. Uygulamayı eğlenceli bir hale getirmek için arkadaşlarınızı davet edebilir ve onlarla ilerlemenizi takip edebilirsiniz. Aynı zamanda sohbet özelliği sayesinde arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Glucose Buddy Diabets Tracker 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

En iyi sağlık ve yaşam uygulamaları listemize Diyabet hastalarının yararlanacağı ‘Glucose Buddy Diabets Tracker’ ile devam ediyoruz. Uygulamayı ücretsiz kullanabileceğiniz gibi premium abonelikle ücretli de kullanabilirsiniz. Premium abonelik aldığınız takdirde ise ek özellikler elde edersiniz. Bu uygulama aracılığı ile kan şekerinizi ve kan basıncınızı takip eder, değişiklikleri saat başı görebilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Wysa

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

Wysa’ zihinsel sağlığınızın takipçisi olabileceğiniz bir uygulamadır. Ruh halinizi takip edebilir, biriyle konuşmaya ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda Wysa’yı bulabilirsiniz. Dostça sohbetleriyle ruh halinizi takip eden Wysa, çeşitli teknikler, sakinleştirici meditasyon ve farkındalık sesleriyle stres ve kaygılarınızla savaşmanıza yardımcı olur. Kısacası depresyon ve stres yönetimi için Wysa uygulamasını kullanabilir, onunla sohbet ederek ruh sağlığınızı yönetebilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Strava

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

Strava’ uygulamasını koşma, yüzme, bisiklet gibi yapacağınız spor aktivitesine göre kullanabilirsiniz. Kendinize parkurlar oluşturur, takibinizi yapar ve rotalarınızı kaydedersiniz. Aynı zamanda uygulamayı kullanan diğer sporcularla yarışabilir ve onlarla diyalog halinde olabilirsiniz. 

Play Store 

App Store 

Help Steps
En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları 

Özellikle pandemiyle birlikte giderek hareketsizleşen bu hayatımızda faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir uygulamaya listemizde yer verdik. ‘Help Steps’ hareketsizliğimize bir çözüm olabilecek nitelikte. Bu uygulamayı yürürken kullanıyorsunuz ve attığınız her adımı kazanca çeviriyorsunuz. Yani sosyal sorumluluk projelerine bağış yapıyorsunuz. Anlık olarak attığınız adımları görüntüleyen uygulamada gün bitmeden adımlarınızı HS’ye çeviriyorsunuz ve biriktirdiğiniz bu HS’ler ile ihtiyaç sahibi çocuklara, insanlara, sivil toplum kuruluşlarına adım bağışı yapıyorsunuz.  

Play Store 

App Store 

Medline Acil 

En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları

Medline Acil’ uygulamasından ambulans, ilk yardım, acil sağlıkla ilgili destek alabilirsiniz. Medline Acil, konumunuza anında ulaşarak sizi acil bir durumda adres tarifi vermek durumundan kurtarıyor ve sağlık hizmeti daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. 

Play Store 

App Store 

Stop Smoking 
En İyi Mobil Sağlık Uygulamaları 

Pandemi sürecinden her ne kadar olumsuz etkilensek de sağlığımızın kıymetini daha iyi anladık ve bu süreçle birlikte kimilerimiz belki de sigara gibi kötü alışkanlıklarından kurtulabildi. Henüz bu alışkanlığını bırakamayan ve bırakmak isteyenler için de ‘Stop Smoking’ uygulamasını tavsiye edebiliriz. Uygulamada yer alan geri sayım sayacı sayesinde sigarayı bıraktığınız günden itibaren sağlığınızla ilgili gelişmeleri takip ediyorsunuz. Sizi sigaradan yavaşça uzaklaştırabilen bu uygulama dumansız bir hayat için size özel planlar oluşturuyor.  

Play Store 

App Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Huawei Yeni Akıllı Tartı 3, 11 Farklı Sağlık Ölçümü Yapabiliyor

Karısını Öldüren Adam iPhone Sağlık Uygulaması Sayesinde Yakalandı

Sabancı Üniversitesi, Akbank ve Eczacıbaşı Genom Bilimi ile Kişiselleştirilmiş Sağlık için Çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR