Martı’ları neredeyse bilmeyen yok. Kimimiz en az bir kere sürme tecrübesini yaşamış hatta ilk sürüşlerimizi düşe kalka yapmışızdır. Keyifli bir sürüş vadeden ve gençlerin sevdiği aktivitelerden biri olan Martı’yı kullanmamız için de Martı uygulamasına ihtiyacımız var. Peki; ‘Martı uygulaması nedir’? ‘Martı uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Martı uygulamasına nasıl bakiye eklenir’? ‘Martı uygulamasına ödeme yöntemi nasıl eklenir’? ‘Martı uygulaması ayarlar’. Detaylarıyla haberimizde. 

Tekno Safari editörleri olarak bu kez Martı uygulamasını inceledik ve henüz Martı sürüş keyfini yaşamayanlar için bu uygulamayı nasıl kullanacaklarını adım adım anlattık. İşte; Martı uygulaması nedir’? Martı uygulaması nasıl kullanılır’?Martı uygulamasına nasıl bakiye eklenir’? Martı uygulamasına ödeme yöntemi nasıl eklenir’? Martı uygulaması ayarlar’. Uygulamaya dair merak ettiğiniz tüm soruların cevabı haberimiz devamında. 

Martı Uygulaması Nedir? 

Martı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Elektrikli scooter kiralama servisi olan Martı uygulaması ile yakınlarındaki scooter’ları  görebiliyor ve seçtiğin Martı’nın QR kodunu okutarak keyifli sürüşe başlıyorsunuz. Çevreci ulaşım aracı olarak bilinen Martı’ları kullanmanız için akıllı telefonunuza indirmeniz gereken bir uygulamadır. Peki; ‘Martı uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Martı uygulamasına nasıl bakiye eklenir’? ‘Martı uygulamasına ödeme yöntemi nasıl eklenir’? ‘Martı uygulaması ayarlar’. 

Martı Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Martı Uygulaması Nedir?

Öncelikle Martı uygulamasına telefon numaranızı giriyor ve fotoğrafta gördüğünüz alanları onayladıktan sonra ‘ileri’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Daha sonra telefonunuza gelen kodu girmek için uygulamaya izin vermeniz gerekiyor.  

Martı Uygulaması Nedir?

Aynı şekilde uygulamanın cihaz konumuna erişim iznini de onaylamanız gerekiyor.  Ardından Martı’ları görmek için de konum iznini onaylıyorsunuz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Fotoğrafta gördüğünüz ‘başla’ butonuna basarak seçtiğin Martı’nın QR kodunu tarıyor, kilidi açıyor ve sürüşe başlıyorsunuz. 

Martı Uygulaması Nedir?

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce ad, soyad, doğum tarihi gibi profil bilgilerinizi eksiksiz girmeniz gerekiyor.  

Martı Uygulaması Nedir?

Uygulamayı kullanabilmeniz için yapmanız gerekenlerden biri de ödeme yöntemi eklemek. Bunun için de sol üstte gördüğünüz ‘menü’ simgesine geliyorsunuz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Menüden ‘Martı cüzdanım’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Ardından ‘Kartlarım’ seçeneğine geliyor, ‘ekle’ yazısına dokunuyor ve kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz.  

Martı Uygulamasına Nasıl Bakiye Eklenir? 

Martı Uygulaması Nedir?

Martı Cüzdanım seçeneğine geldiğinizde ise ‘yükle’ yazısına dokunuyor ve 25, 50, 100 TL olmak üzere girdiğiniz kredi kartınızla uygulamanıza bakiye ekliyorsunuz. Bir kuponunuz olduğunda ise kupon kodunuzu fotoğraf gördüğünüz ‘ekle’ yazısına dokunarak giriyorsunuz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Tekrar menüye geldiğinizde buradan arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.  Sürüşlerim seçeneğiyle Martı sürüşlerinizi görebilirsiniz. Ben uygulamayı henüz yeni kullanmaya başladığım için elbette hiçbir sürüşüm yok.  

Martı Uygulaması Nedir?

Yine menüden ‘Dil değiştir’ seçeneğiyle uygulamayı İngilizce veya Türkçe olarak kullanabilirsiniz. 

Martı Uygulaması Nedir?

‘Kampanyalar’ seçeneği aracılığıyla geçerli kampanyaları görebilir, davet kodunuz varsa buradan kodunuzu girebilirsiniz.  

Martı Uygulaması Nedir?

Menüde yer alan ‘Nasıl sürülür’ seçeneği ise ilk kez Martı sürecek olanlar için oldukça yararlı ve gerekli. Burada Martı’yı nasıl kullanacağına ve uyarılara dair bilgiler yer alıyor.  

Martı Uygulaması Nedir?

Yine ‘sürüş kuralları’ da bir o kadar önemli. Menüde bulunan sürüş kuralları yazısına dokunarak Martı kullanırken dikkat etmeniz gereken kurallara buradan ulaşabilirsiniz.  

Martı Uygulaması Ayarlar 

Martı Uygulaması Nedir?

Uygulamadan çıkış yapmak isterseniz yine menüde göreceğiniz ‘çıkış yap’ yazısına dokunmanız yeterli olacaktır.  

Martı Uygulaması Nedir?

Uygulamanın an sayfasında sağ üstte gördüğünüz ’bildirim’ simgesine dokunarak bildirimlerinize ulaşabilirsiniz. Ana sayfada sol altta gördüğünüz ‘bize ulaşın’ yazısına dokunarak anlık yaşadığınız problemi bildirebilirsiniz. 

Martı Uygulaması Nedir?

Örneğin; buradan ‘kilit problemi’ sorununu seçiyorum ve fotoğrafta gördüğünüz gibi konum bilgilerim ve scooter kodum otomatik olarak çıkıyor ve bununla birlikte yaşadığım sorunu yazıyor ardından kaydediyorum. Böylece herhangi bir problemde cezai bir işleme maruz kalmayacağım. 

Martı Uygulaması Nedir?

Ana sayfada gördüğünüz gibi şu an yakınlarımda hiçbir Martı bulunmuyor.  Yaşadığım bölgede Martı görmek istediğim için sağ altta gördüğünüz ‘martı’ simgesine dokunuyorum.

Martı Uygulaması Nedir? 

Daha sonra, ‘bulunduğun bölgede daha çok Martı görmek ister misin’ sorusuna ‘evet’ diyorum.  

Martı uygulaması elektrikli scooter olan Martı’ları kullanmanız için gerekli olan ve kullanımı da çok basit olan bir uygulamadır. Ödeme bilgilerinizi girdikten sonra yapmanız gereken tek şey çevrenize yakın Martı’ları bulmak ve seçtiğiniz Martı’nın QR kodunu uygulamadan okutmanızdır. Sonrasında ise Martı’nın kilidi açılacak ve sürmeye başlayacaksınız. Diğer yandan uygulamaya dair bahsetmek istediğim bir diğer noktada da yaşadığınız bölgede Martı bulunmaması durumunda, Martı görmek istiyorum seçeneğini onaylamak. Yani, Martı sürmek için uzağa gitmek istemiyor ve bulunduğunuz bölgeye yakın konumlarda olsun istiyorsunuz. Dolayısıyla bu konuyla ilgili uygulamada karşınıza çıkan soruya evet demenin bölgenize Martı getirilmesi noktasında ne kadar etkili olacağı tartışılır. Bu nedenle bir kullanıcı olarak, uygulamanın bu hizmetinin daha geliştirilebilir olmasını tercih ederim. 

Martı uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Exxen’in iOS’tan Sonra Android Uygulaması da Yayınlandı

Samsung’un Giriş Segment Modeli Galaxy M02s Tanıtıldı

Aralık Ayında En Fazla Kazanan Uygulamalar Belli Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz