Boyner IQ Dijital Dönüşüm

Perakende devi Boyner, müşteriyi ve teknolojiyi odağına aldığı yeni bir dönüşüm başlattığını duyurdu. Şirket, bu kapsamda teknoloji ekiplerinin liderliğinde yürütülecek ve ‘Boyner IQ’ olarak adlandırılan dijital dönüşüm yolculuğunu tanıttı. Yapılan lansman toplantısı, bine yakın çalışanın da katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. 

Perakende devi Boyner, müşteriyi ve teknolojiyi odağına aldığı yeni bir dönüşüm başlattığını duyurdu. Şirket, bu kapsamda teknoloji ekiplerinin liderliğinde yürütülecek ve ‘Boyner IQ’ olarak adlandırılan dijital dönüşüm yolculuğunu tanıttı. Yapılan lansman toplantısı, bine yakın çalışanın da katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte; Boyner Grup CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Boyner Büyük Mağazacılık Omnichannel Genel Müdürü Erdem Çalışkan ve Boyner Grup İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Emek Yurdanur çalışanlarla bir araya geldi. Bilişim ve teknoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu da yaptığı konuşma ile ‘Boyner IQ’ lansmanında yer aldı. 

All-line” olarak adlandırdığı, fiziksel ve dijital tüm kanallarında zengin ve farklı müşteri deneyimi stratejisiyle çalışmalarına yön veren Boyner; lansmanda teknoloji hedef ve vizyonunun yanı sıra, teknoloji alanında uzmanlaşmış insan kaynağına yatırım ve bu kıvılcımla başlayacak bütünsel teknolojik dönüşüm hedefinin detaylarını da duyurdu.  

Boyner’de her zaman müşteri memnuniyeti ilkesini gözettiklerini belirten Boyner Grup CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, konuya ilişkin açıklamasında “Boyner IQ ile teknoloji yatırımlarımızı artırıyoruz. Teknolojiyi sadece yazılım, yapay zeka, bulut, mobil uygulamalar dünyası olarak görmüyoruz. Bizim tam 40 yıldır asıl işimiz müşteri, ana işimiz insan. İşimizin özünde ticaret ve teknoloji ile insani değerleri buluşturmak var. Kanal bağımsız online-offline, yani all-line müşterilerimizi mutlu etme işindeyiz. Boyner IQ ile de işimiz artık Müşteri Mutluluğu Teknolojileri. Boyner IQ’nun ana yapı taşı ise Boyner’de 40 yıl boyunca geliştirdiğimiz Boyner EQ’su. Yani müşterilerimize duyduğumuz koşulsuz sevgi ve saygı. İşte Boyner IQ, bu sevgi ve saygıyı yani Boyner EQ’sunu dijitalleştirerek geleceğe taşıyacak. Boyner IQ geliştirdiği çözümlerle perakende sektörünü dönüştürecek yeniliklerin merkezi haline gelecek. İçinden pek çok yeni liderin yetişeceği bir inovasyon ve teknoloji okulu olacak. Bugün, bu yeni yolculuğun başlamasına tanıklık etmekten dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı. 

Çalışkan: “Boyner IQ, bu süreçte kaldıraç görevini üstlenen çok önemli bir platform”

Boyner IQ

Boyner Büyük Mağazacılık Omni-Channel Genel Müdürü Erdem Çalışkan ise Boyner’in teknoloji vizyonunu aktardığı konuşmasında şunları söyledi: “Kanal bağımsız müşteri mutluluğu ve deneyimini temel alan All-line stratejimizin odağında teknoloji var. IT ekiplerimiz liderliğinde teknolojiyi tüm iş süreçlerimize oturtmak, dijital ve teknoloji odaklı düşünmeyi şirketimiz bünyesindeki her birime, her departmana yaymak için çalışıyoruz. Ve, burada başrol teknoloji ekiplerimizde. Boyner IQ, bu süreçte kaldıraç görevini üstlenen, teknoloji ekiplerimizi anlayan, dinleyen, çözüm üreten, eğiten, geliştiren, takdir eden, katılımcılığını artıran, diğer departmanlarla arasındaki bağı güçlendiren çok önemli bir platform. Şu ana kadar perakende sektöründe hep öncü olduk, örnek alınan işler yaptık, bundan sonra da teknoloji vizyonumuzla hayata geçireceğimiz yeni projelerle sektörün teknoloji önderlerinden biri olacağız. Bu süreçte de her zaman olduğu gibi odağımızda müşterilerimiz ve onların mutluluğu olacak dedi.” 

Benzer şekilde, Boyner Grup İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Emek Yurdanur da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnovasyon ve teknoloji odaklı yaklaşımın Boyner Grup’un DNA’sında olduğuna ve bu yaklaşımla şu ana kadar birçok icat çıkartıldığına değinen Yurdanur, açıklamasında “Teknoloji, çok uzun yıllardır strateji ve yatırım kararlarımızda öncelikli sırada yer alıyor. Bununla birlikte, ‘insan’ odaklı yaklaşımımız hiç değişmedi, değişmeyecek. Sonuçta, teknolojiyi de iş sonuçlarına dönüştürecek, dijital dönüşümü gerçekleştirecek bu ekipteki yetenekler. Bu nedenle, insana yatırım yapmaya devam ediyor, yenilikçi ve çağdaş İK uygulamaları ile ekiplerimizin dijital yetkinliklerini artırmak, eğitim ve gelişim programlarının yanı sıra ekibimizi güçlendirmemize yardım edecek daha esnek ve daha rekabetçi İK uygulamaları için odaklı bir şekilde çalışıyoruz. Boyner IQ çatısı altında yapılandırdığımız bu programlar sadece Boyner çalışanları için değil “dijital yetkinlik” sahibi olmak isteyen, bu alanda gelişmek isteyen herkes için ilham verici olacak. Böylesi önemli bir platformu hayata geçiriyor olmaktan dolayı çok mutluyuz” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Teknoloji Trendleri Raporu’; İşletmelerin, 2020 Yılında Dijital Dönüşümü Hızlandırdığını Ortaya Koydu

Pandemi Sonrası Dijital Dönüşüm Süreçleri, Birkaç Aya Sığdırılabilmeye Başladı 

Uzaktan Çalışma Süreciyle Dijital Dönüşüm Rekor Seviyede Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz