Son dönemlerin popüler platformu Clubhouse ‘un uygulamaya ekleyeceği yeni özellikler ortaya çıktı. Clubhouse’un beta test kullanıcılarının erişimine açtığı bu özellikler uygulamaya pek çok işlevsellik ekleyecek. 

İlk olarak Nisan 2020’de yayınlanan ancak son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan ve sadece davetiyeyle giriş yapılabilen Clubhouse’a eklenecek yeni özellikler ortaya çıktı. Şu an için sadece iOS ekosistemi için erişilebilir durumda olan Clubhouse, kullanıcılara sohbet odalarında sesli bir şekilde fikir alışverişinde bulunma imkanı veriyor. Yazılı ve görsel içeriklerin bulunmadığı ve bu şekilde daha odaklı bir şekilde konuşma imkanı tanıyan Clubhouse’a geliştirici ekibin ekleyeceği yeni özellikler beta test kullanıcıları ile paylaşıldı. Bu bağlamda uygulamada yaşanan bazı bağlantı sorunları ile birlikte pek çok yeni özellik kullanıcı hizmetine sunulacak. 

Clubhouse ‘a eklenecek yeni özellikler

Uygulamaya eklenecek özelliklerden ilki “Paylaş” bağlantısı olacak. Kullanıcılar içinde bulundukları odayı bağlantı yoluyla, takipçilerine, arkadaşlarına ya da bir gruba kolay bir şekilde gönderebilecek. Sohbet Odasının alt kısmındaki ping “+” bölümüne eklenecek bu özellik sayesinde kullanıcılar bir bağlantı paylaşma seçeneğine sahip olacak ve diledikleri kişileri kolay bir şekilde bulundukları odaya davet edebilecek. 

Clubhouse “Paylaş” seçeneğinin yanı sıra ayrıca platformda bazı Erişilebilirlik İyileştirmeleri de yapacak. Bu bağlamda uygulamaya VoiceOver desteği eklenecek. iOS cihazlarda bulunan ekran okuyucusunu kullanmak için geliştirilen bu yeni özellik platformu görme engelli bireylerin kullanmasını da kolaylaştıracak. 

Clubhouse’ın platforma ekleyeceği bir diğer özellik ise kullanıcıların sohbeti baltalayan ya da rahatsız eden kişilerin rapor edilmesi olacak. Bu bağlamda dinleyiciler sağ üst tarafta yer alan “…” butonu yardımıyla şikayet oluşturabilecek.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra uygulamaya bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de eklenecek. Bu bağlamda, engellenen kişilerin kullanıcıların konuştuğu odaları görmemesi, canlı yayına başlandığında bildirim almama ve bazı ölçek sorunları giderilecek. 

İlginizi Çekebilir:

Çin Hükümeti Clubhouse ‘u Ülkede Yasakladı

Clubhouse Sebebiyle Google Play Store Mağazası Sahte Uygulama Doldu

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz