Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Walt Disney’in dijital yayın platformu Disney+ için hazırlanan yeni Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi’nin çekimleri süresiz olarak ertelendi. 

Disney, Star Wars’un sahibi Lucasfilm‘i satın aldıktan sonra yeni filmler ve diziler yapmak için çalışmalara başlamıştı. Disney çatısı altında çıkan yeni Star Wars sinema filmleri izleyenler tarafından çok beğenilmese bile dijital yayın platformu Disney+ için hazırlanan The Mandalorian dizisi izleyenlerinden tam not almıştı. Disney yine dijital yayın platformu Disney+ için yeni bir Star Wars dizisi hazırlığındayken üzücü bir haber geldi. Planlama aşamasında olan yeni Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi süresiz olarak ertelendi. 

Süresiz olarak ertelenen Star Wars dizisi Obi Wan Kenobi için ortalıkta dönen dedikodulara göre, çekim için bir araya gelen yapım ekibi evlerine geri gönderilmiş. Lucasfilm başkanı ve Obi Wan Kenobi dizisinin de yapımcısı olan Kathleen Kennedy‘nin yeni dizi için yazılan senaryodan memnun olmadığı yönünde iddialarda var. Senaryo ekibinin değiştirilme ihtimalinin yanında Kennedy’nin yazılan 6 bölüm senaryosundan dördünü beğenmediği ve önümüzdeki yaz tekrardan yazılmasını istediği söyleniyor.

Kathleen Kennedy ile ilgili görsel sonucu

Dizinin yönetmeni için ise bir değişiklik düşüncesi yok. Yeni Star Wars dizisinin yönetmeni The Mandalorian dizisini yönetmenlerinden biri olan Deborah Crow olacak. Büyük stüdyolarda yaşanan bu ve buna benzer sorunlar çok normal karşılanabilecek şeyler. Umarız  daha fazla ertelenmez ve The Mandalorian gibi izlemesi zevkli bir Star Wars dizisine daha kavuşmuş oluruz. 

Disney + Avrupa’ya geliyor

Tesla, Sinema Modu’na çok yakında Disney+ ekleyebilir