Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Twitter’daki mavi tik’in aylık 8 dolar olacağını ve bununla beraber gelecek yeni özellikleri açıkladı. 

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in CEO’suyken başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Twitter’ı satın aldı. Musk’ın Twitter’ı satın alma nedeni sıkça tartışma konusu olurken milyarder iş insanı Twitter’dan yaptığı açıklamayla satın alma nedenini açıklamıştı.

Musk’ın, Twitter için yapacağı yenilikler merak kaynağı olurken Musk, yakın zamanda mavi tik’in ücretinin 8 dolar olacağını açıkladı. Ayrıca mavi tikli ve normal hesaplar arasında da bazı farklar olacak.

Elon Musk: ”İnsanlara Güç!”

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

”Twitter’s current lords & peasants system for who has or doesn’t have a blue checkmark is bullshit. Power to the people! Blue for $8/month.”

“Twitter’ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar ve köylüler sistemi saçmalık. İnsanlara güç! Ayda 8 dolara mavi tik.”

Belirtilen rakamın ülkelere göre farklılık gösterebileceğini belirten Musk, ayda 8 dolar ödeyenlerin birçok alanda avantaj kazanacağını da belirtti.

Ücretli Mavi Tik Yeni Özellikleriyle Geliyor

Elon Musk, mavi tik satın alındığında gelecek özellikleri de belirtti. Buna göre ücretli abonelik alan kişiler dolandırıcılığa karşı yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramada öncelikli olacak.

Diğer kişilere göre daha uzun ses ve video paylaşımı yapılabilecek. Son olarak da mavi tik satın alan kişiler diğerlerine kıyasla yarı oranda reklam görecekler.

Musk, ayrıca:

”This will also give Twitter a revenue stream to reward content creators.” sözlerini kullanarak “Bu yöntemle içerik üreticilerini ödüllendirmesi için Twitter’a bir gelir kapısı açılacak.” ifadesine de yer verdi.

Elon Musk, açıklamasında son olarak ”There will be a secondary tag below the name for someone who is a public figure, which is already the case for politicians” sözlerine yer vererek ‘Tanınmış kişilerin isminin altında ikincil bir etiket olacağını, bunun zaten politikacılar için şuan geçerli olduğunu belirtti.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz