Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Çin menşeli Huawei’den beklenen P60 tasarımına dair görüntüler paylaşıldı. 23 Mart’ta P60 ailesine ilişkin yapılacak olan lansman öncesi paylaşılan görseller telefon hakkında bir bakış açısı oluşturdu.
Çin’in teknoloji devlerinden birisi olan Huawei’in amiral gemisi serisi P60’ın lansmanına az bir süre kala tasarımına dair görseller paylaşıldı. 23 Mart’ta gerçekleşecek lansman öncesinde paylaşılan görseller, P60 serisinin tasarımına ilişkin iki temel özelliği gözler önüne serdi. İşte telefonun kasa tasarımı ve kamera sistemine ilişkin bilgi veren görsellere dair detaylar!
Huawei P60 Serisi ve Şık Tasarımı
P60 serisinin lansmanına sayılı günler kala şirket tarafından yayınlanan görseller telefonun dış görseli, kamera istemi ve kasa tasarımına ilişkin bazı fikirler sunuyor. Daha öncesinde hiç ürünlere dair erkenden görüntü paylaşımı yapmayan Huawei’nin bu hamlesi herkesi şaşırtsa da, lansmanda tanıtılacak olan modele ilişkin bazı bilgiler de sunmuş oldu. Öncelikle göze çarpan unsur, telefonun alışılmışın dışında bir kamera dizaynına sahip olması oldu. İlk göze çarpan sistemlerden birisi olan büyük mercek, periskop yakınlaştırma yapmaya olanak tanıyor. Tasarıma dair bir diğer alışılmadık unsur ise, telefonun arka panelinin sedef işlemeli gibi görünüyor olması. Açıkçası böyle bir tasarım daha önce hiç görülmemişti. Bu iki özelliğin dışında görselleri paylaşılan cihaz P60 serisinin Pro varyantı olarak değerlendiriliyor.

23 Mart’ta Lansmana Hazırlanıyor

23 Mart’ta lansmana ve tanıtıma çıkmaya hazırlanan Huawei Enjoy 60 hakkında başka bir bilgi paylaşılmamış olsa da kamera sistemine ilişkin bazı ipuçları ortada. Paylaşılan görsellere göre kamera sisteminin dikkate değer başka bir özelliği de orta kısımda bulunan merceğin kamera kurulumunun yüksekliğini tam iki karına çıkaran ayrı bir kamera tümseğine sahip olması. Görsellerin dışında elde edilen bir diğer bilgi ise telefonun P60 Pro’nun 6,6 inç 2K BOE OLED ekrana ve güçlü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olması.
Tüm bu bilgilerin dışında ise henüz Huawei, Enjoy 60 hakkında tasarım görseli haricinde başka bir şey açıklanmadı. Artık modele ilişkin bundan daha detaylı bilgiler 3 gün sonra düzenlenecek olan lansmanda ortaya çıkacak. Ama son bir bilgi olarak telefonun HarmonyOS 3.0, 6.000 mAh pil ve 22.5W şarj desteğiyle geleceğini de ekleyelim.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz