Televizyon artık nerdeyse her evin önemli bir unsuru ve izleyiciler, uzun yıllar boyunca beklentilerini karşılayacak ve aşacak ürünleri bekliyor. Tüketicilerin görmek istemedikleri sorunların başında ise güvenlik veya yanma ile ilgili sorunlar geliyor. Tüketiciler aldıkları TV’lerde sorunlarla karşılaşmak yerine, tercihlerinin tamamını karşılayan, güvenilirlik sunan ve huzur sağlayan uzun ömürlü televizyonlar istiyor. Samsung’un ürettiği QLED televizyon serilerinin bu ihtiyaçları karşıladığı aktarılıyor. Şirket bu TV’ler sayesinde ister oyun oynayın, ister film izleyin veya en sevdiğiniz diziyi seyredin, etkileşimler kesintiye uğramadığını belirtiyor. 

Ekran yanması ve aşırı ısınmayı önlüyor

Kesintisiz görüntü kalitesi, birinci sınıf izleme deneyimlerinin temelini oluşturuyor. Samsung da kaliteyi dikkate alarak her koşul altında ekran yanmalarını önlediğini aktarıyor. Yıllardır birçok televizyonda sürekli olarak görülen bir sorun olan ekran yanması, uzun süre ekranda kalıcı görüntülerle televizyon ekranında oluşan kalıcı bir kusur. Ekranda göze batan bir ize, izleme deneyiminin bozulmasına ve memnuniyetsizliğe yol açabiliyor. Kısa bir süre önce, Samsung QLED TV’ler, küresel bir test laboratuvarı olan Testlab ile iş birliği yaparak, popüler bir Alman teknoloji dergisi Video’dan “ekran yanması sorunu yaşatmayan televizyon” sertifikası alan ilk televizyon oldu. 

Tüm aile için güvenlik sunuyorlar

Samsung, ürünlerinin mümkün olan en yüksek standartlara uygun olmasını sağlama yönündeki sorumluluğu üstlendiğini belirtiyor. Samsung bu yıl, TV endüstrisinde QLED TV’lerinin yaydığı ışık türlerinin herhangi bir fotobiyolojik tehlike oluşturmadığını doğrulayan sertifikaları alan ilk şirket oldu. Uluslararası Elektroteknik Kurulu’nun (IEC) ortaya koyduğu fotobiyolojik ve göz güvenliğiyle ilgili standartlara uygun olarak, önde gelen bir güvenlik bilimi şirketi olan Underwriters Laboratories’den (UL) “Fotobiyolojik LED Tehlikesi Yok” onayı aldı. Bu nedenle Samsung’un akıllı televizyonları gelişmiş güvenlik konusunda endüstri sertifikalı ilk ürünler oldu. Savunma sınıfı güvenlik platformu Samsung Knox teknolojisi dahil olmak üzere, birkaç yıl üst üste Ortak Kriterler (CC) sertifikası aldı.

Güvenilir, dayanıklı, uzun ömürlü TV’ler

Tüketiciler, televizyonları uzun yıllar boyunca ihtiyaç ve tercihlerini karşılayacak, güvenilirlik ve dayanıklılık sunan uzun vadeli birer yatırım olarak satın alıyor. QLED televizyonlarda günlük kullanım sıklığı ne olursa olsun, görsel kalitesinin düşmeye başlamasının on yılı bulduğu aktarılıyor. Samsung ayrıca, herhangi bir talihsizlik yaşanması durumunda TV’lerin korunması için ek adımlar attığını belirtiyor. Samsung, QLED TV’lerde ekran yanmasına karşı ömür boyu garanti veriyor. 

Görsel kalitede süreklilik, son teknoloji ses ve yüksek seviyede netlik

Samsung QLED TV’lerde, kuantum nokta teknolojisi kullanılıyor. Derinlik ve çarpıcı karşıtlık oranlarına sahip görüntü kalitesiyle, her türlü ayrıntıyı keskin bir şeffaflıkla görebildiğini belirtiliyor. Kuantum noktaları, nanopartiküllerin boyutuna göre ışık yayan ve kaliteden ödün vermeden sürekli olarak etkili olabilen yenilikçi bir yarı iletken malzemeden oluştuğundan, böyle bir performansın yakalanmasının mümkün olduğu belirtiliyor. Etkileyici ses olmadan sürükleyici bir görsel deneyimin de olmadığını dile getiren Samsung QLED TV’lerin de her iki unsurun da bulunduğunu aktarıyor. Samsung QLED TV’ler, yapay zekâ tabanlı yazılım kullanan OTS+ (Nesne Takip Eden Ses) özelliğine sahip olup ses hareketinin ekranda görünen nesnelerle eşleşmesini sağlıyor. Bu özellik, sinema salonu düzeyinde ses kalitesi sağlamak üzere, ekranın her yanında yerleşik hoparlörler ve alt woofer’ların yanı sıra 4.2.2 kanal surround sesle de destekleniyor.

Quantum İşlemci 8k özelliği de Samsung’un QLED TV’lerinde kullandığı özellik. Bu özellik, son olarak her karenin 33 milyon piksel boyutunda görüntülendiği, 4K’dan dört kat daha yüksek netlik ve çözünürlük sunan QLED 8K 2020’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte başarısını kanıtladığı aktarılıyor. Quantum İşlemci 8K’nın, sürükleyici ve benzersiz izleme deneyimleri sunmak için milyonlarca öğrenilmiş model aracılığıyla geliştirilen kapsamlı bir bilgi veri tabanından yararlanarak mümkün olan en yüksek oranda kalite standardı sağladığı belirtiliyor. 8K YZ yükseltmesi, içeriğin her sahnesini analiz ediyor; aydınlatmayı, rengi, kontrast ayrıntılarını ve verileri kapsamlı olarak işleyebiliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Telefonlarına Spam Aramaları Engelleyen Özellik Ekleyecek

Samsung, ‘Q950T’ QLED 8K Akıllı TV Modelini Tanıttı  

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz