Okuma Süresi
1 dakika

1 Şubat tarihinde tanıtılacak Samsung’un Galaxy S23 serisinin fiyatları belli oldu. Buna göre Samsung, Ultra modeli için fiyat artışına gidiyor.

Samsung, 1 Şubat’ta 2023 yılının sabırsızlıkla beklenen Android amiral gemisi serisini tanıtacak. Şirket, bu serinin fiyatı için henüz net bir karar alamamış durumda. Bu yüzden tanıtım tarihi konusunda da birçok kez fikir değiştirmişti. Kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Galaxy S23 serisindeki bir modelde fiyat artışı yapacak. Samsung Galaxy S23 modellerinin fiyatları hakkındaki tüm detayları birlikte inceleyelim.

Samsung Galaxy S23 Serisinin Fiyatları

Teknoloji devi şirket, yeni tanıtacağı Galaxy S23 serisinde Apple taktiği uygulayacak. Geçen yıl tanıttığı Galaxy S22 serisinde satışları kendi aleyhine çevirmemek için fiyat artışı yapmamıştı. Ancak artan maliyetler ile kaliteli fakat pahalı politikasını uygulayacak.

Samsung’un yeni tanıtacağı Galaxy S23 serisindeki iki modelde fiyat artışı gerçekleşmeyecek. Modeller arasında sadece Ultra için yüzde 10 ila 20 arasında bir fiyat artışı olacak. Galaxy S23 modelleri için belirtilen fiyatlar ise genel olarak su şekilde görünüyor:

  • Galaxy S23 fiyatı: 799 dolar
  • Galaxy S23 Plus fiyatı: 999 dolar
  • Galaxy S23 Ultra fiyatı: 1249 dolar

Samsung Galaxy S23 Ultra Ortaya Çıkan Özellikleri

Samsung Galaxy S23 Ultra, 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. İşlemci; bir adet 3.2 GHz hızında Cortex-X3, dört adet 2.8 GHz hızında Cortex-A715 ve üç adet 2.0 GHz hızında Cortex-A510 çekirdeklerine sahip.

Telefonun arka panelinde; 200 Megapiksel ana, 108 Megapiksel geniş açılı, 12 Megapiksel telefoto ve 12 Megapiksel makro kamera bulunacak. Ek olarak ön tarafta da bir adet 12 Megapiksel özçekim kamerasına sahip olacak.

Gece görüşü özelliği ile gelecek olan Galaxy S23 Ultra, görünene göre sadece gücünü aldığı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile yüksek performanslı telefonlardan biri olmayacak, aynı zamanda piyasada en iyi kameraya sahip telefonlardan biri de olacak.

Twitter’da Universelce kullanıcı adıyla bilinen muhbirin ifadelerine göre Galaxy S23 Ultra’nın gece kamerası gerçekten gece görüşünü sağlayabiliyor. Kamerasıyla 2023 yılına damga vurması beklenen telefon hakkında muhbir tam olarak “S23 Ultra’nın gece görüş kamerasının gerçekten gece görüşü olduğunu vurgulamam gerekiyor” diyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz