Google ’ın bünyesinde barındırdığı Fotoğraflar uygulamasında renk öne çıkarmaya yarayan renk parlatma özelliği bazı fotoğraflar için ücretli oldu.

Google Fotoğraflar uygulaması sayesinde kullanıcılar sadece fotoğraflarını yönetmiyor bunun yanı sıra pek çok kullanıcı uygulama sayesinde fotoğraflarını da editleyebiliyor. Fotoğraflar uygulamasında bulunan ve pek çok kullanıcı tarafından sevilen özelliklerinden biri artık ücretli olarak kullanılabilecek.

Google Fotoğraflar bulunan ve kullanıcılara fotoğraflarını düzenlerken yardımcı olan renk parlatma özelliği; görüntüdeki belli alanlardaki renkleri korurken, arka planı ise siyah-beyaz hale getirmeye olanak tanıyor. Ancak bu özellik artık bazı fotoğraflar için ücretli olacak.

Google Fotoğraflar ‘da derinlik olmayan fotoğraflarda renk parlatma özelliği ücretli olacak

Artık günümüz akıllı telefonlarında fotoğraf çekerken derinlik bilgisi ayarlanabiliyor olsa da, söz konusu özellik malesef her telefonda bulunmuyor. Derinlik bilgisi olmayan fotoğrafların Google Fotoğraflar uygulamasında düzenlenmesi için ücret gerekecek. 

Google Fotoğraflar uygulamasına eklenen bu yenilik şirketin diğer düzenleme özelliklerini etkilememiş olsa da ilerleyen dönemlerde bu tür ihtimallerin artacağını gözler önüne seriyor. Ancak bu konu hakkında yapılan resmi bir açıklama ya da bir işaret henüz bulunmuyor.

XDA-Developers ekibi, Google Fotoğraflar uygulamasının v5.18 versiyonunu incelediğini ve eklenecek yeni düzenleme özelliklerini ortaya çıkardığı belirtiliyor. Bu bağlamda özellikler arasında, Dinamik, HDR ve Vivid gibi özelliklerden söz ediliyor.

Google Fotoğraflara 6 yeni gökyüzü filtresi eklenecek

Google Fotoğraflar’a altı yeni gökyüzü filtresinin de ekleneceği belirtiliyor. Bu gökyüzü filtreleri arasında; afterglow, airy, ember, luminous, radiant ve stormy bulunuyor. Kullanıcılar bu sayede fotoğraflarının arka planda yer alan gökyüzünü değiştirebilecek.

Google’ın yeni gökyüzü filtrelerini kullanıcılara ücretli olarak sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak yeni özelliklerin Google One ile ödeme yapılması gereken özellikler arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Bünyesine Google Fotoğraflar’a Video ve Fotoğraf Aktarma Özelliği Ekledi

Google Fotoğraflar yeni güncelleme ile artık daha işlevsel!

PS5 Tükendi: Kim Bu Alanlar? WhatsApp Kaybolan Mesaj, Elon Musk Yine Şaşırttı – DigiToll #40

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz