Honor 9X Pro
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji firması Honor dün yapmış olduğu lansman ile yeni telefonlarını ve bilgisayarlarını tanıttı. Yeni tanıtılan Honor 9X Pro kamera özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Huawei’nin alt markası olan Honor dün gerçekleştirdiği lansmanda yeni ürünlerinden bahsetti. Bu bahsettiği yeni ürünlerinin arasında Honor markasına ait olan ilk bilgisayar serisi MagicBook 14 ve MagicBook 15 de vardı. Honor kurmak istediği yeni akıllı ekosistemin göbeğine ise cep telefonlarını koyuyor. Bu noktada Honor yeni cep telefonu Honor 9X Pro’yu tanıttı. 

Honor 9X Pro teknik özellikler 

Honor 9X Pro teknik özellikler 

6.59 inçlik oldukça büyük bir IPS ekrana sahip olan Honor 9X Pro’nun ekran çözünürlüğü FHD+. Ekran gövde oranında %84’Ü geçen Honor 9X Pro ile bir şeyler izlemek oldukça zevkli olacak gibi.  

İşlem gücünü Kirin 810 işlemcisinden alan Honor 9X Pro’nun 8 GB belleği bulunuyor. 9X Pro’nun kullandığı Kirin 810 işlemcisi 6 tane 1.88 GHz frakans hızlarına çıkabilen çekirdek ve 2 tane 2.27 GHz frekans hızına çıkabilen toplam 8 işlemciden oluşuyor. Bu donanım özelliklerinin yanında ise 256 GB ve 512 GB depolama alanı seçenekleri bulunmakta. 4000 mAh’lik bir bataryaya sahip olan modelin 10W’lık hızlı şarj özelliği bulunuyor. 

Honor 9X Pro Pop-up bir ön kameraya sahip ve ön kamarası 16 MP büyüklüğünde. Arka tarafında ise 3 kamera bulunduruyor. Ana kamerası 48 MP büyüklüğünde ve f değeri 1.8. Ana kamerasına eşlik eden 2 MP’lik bir alan derinliği kamerası ve 8 MP’lik bir geniş açı kamerası bulunuyor. Aynı zamanda 9X Pro, Honor’un açıkladığına göre Night Mode 2.0 ile gece çekimlerinde son derece iddialı bir telefon. 

Honor 9X Pro ne zaman çıkacak? 

9X Pro, 25 Temmuz tarihinden sonra satışa çıkacak ve 348 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Ülkemize satışa girip girmeyeceği bilinmiyor. 

DigiToll Bölüm 3

Huawei Mate Xs tanıtıldı!

Honor, yeni bilgisayarı MagıcBook 14 ve 15’i tanıttı