microsoft-defender-mobil-teknosafari

Yayınlanan yeni ekran görüntüleri ile Microsoft Defender, mobil cihazlar için de geliyor. Güvenlik uygulaması, MacOS, Android ve iOS için gelecek gibi gözüküyor.

Microsoft’un Microsoft Defender uygulaması geliştirdiği biliniyor. Şirketin kendi antivirüs yazılımı, daha önce Windows Defender olarak isimlendirilişti. Yazılımın yeni sürümü ise şimdiden internette görüntülenmeye başladı.

Windows Defender, Windows 8 sonrasında hayatımıza girdi. Ancak antivirüs, Windows 10 ile birlikte popüler bir hal aldı. Windows 10 ile birlikte Windows Defender, en iyi güvenlik uygulamalarından biri haline gelmişti.

microsoft-defender-antivirus-mobil-telefon-teknosafari

Windows 10 Sürüm 2004 ile birlikte Windows Defender, adını Microsoft Defender olarak güncellemişti. Şimdi ise antivirüs, yalnızca Windows cihazlarda değil, aynı zamanda iOS, Android ve MacOS cihazlarda da çalışabilir bir sürüm ile karşımıza çıkıyor.

Sızdırılan bilgilere göre Microsoft Defender, Windows 11 işletim sisteminin yeni tasarımına uyarlanmış bir şekilde gelecek. Ayrıca uygulama, mobil kullanıcılarda da yer alacak. Mobil antivirüs programının performans ve güvenlik açısından ne kadar başarılı olduğu ise henüz bilinmiyor.

Microsoft Defender, son birkaç yıldır gelişmesi ile birlikte, 3. parti antivirüs yazılımlarının neredeyse adının hiç anılmamasına sebep olmuştu. Şimdi ise uygulama, mobil platformlarda aynı etkiyi yaratabilir.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu

Radeon Super Resolution, %70’e kadar FPS artırabilir

Nvidia, yenilenmiş RTX 3080 modelini duyurdu

ASUS OLED ekranlı dizüstü modellerine yenilerini ekledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz