Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiMicrosoft, Windows 10 Görev Çubuğu ‘nda Sadeleşmeye Gidiyor

Microsoft, Windows 10 Görev Çubuğu ‘nda Sadeleşmeye Gidiyor

Microsoft’un ekim ya da kasım ayında piyasaya sunmayı planladığı Windows 10 Sun Valley güncellemesinin görev çubuğunda bazı değişiklikler yapacağı ortaya çıktı. Microsoft Windows 10 güncellemesi ile birlikte, görev çubuğu daha sade ve daha pratik bir kullanım sunacak. 

Microsoft geçen günlerde Windows 10’un yeni güncellemesini geliştiriciler için yayınlamıştı. Geliştirici sürümü yayınlanan güncelleme ile birlikte ortaya gelecek yeni özellikler de çıkmaya başladı. Bu bağlamda görülen ilk değişikliklerden biri ‘görev çubuğu’nda gerçekleşecek. Windows 10’un yeni güncellemesiyle görev çubuğu daha sade ve pratik olacak

Geliştirici sürümü yayınlanan son Windows güncellemesi aslına bakılırsa pek çok farklı yeniliği bünyesinde taşıyor. Arayüzde yaşanan değişikliğin yanı sıra, paylaşılan ekran görüntülerinde farklı yenilikler de görüldü. Bunlardan biri, Microsoft görev çubuğunda oldu. Şirketin, Word ve Notepad gibi uygulamalara sağ tıklandığında açılan listeye yerelde çalışılan dosyaların konumu için kısayol eklediği görüldü. 

Microsoft görev çubuğu sadeleşiyor

Microsoft görev çubuğu değişikliği bununla sınırlı kalmıyor. Görev çubuğunda boş bir alana tıklandığında ise açılan görev görünümü, Dokunmatik klavye kısayolu düğmesi, Windows Ink çalışma alanı ve Windows arama kısayollarının da kaldırılmış olduğu görülüyor. 

Microsoft görev çubuğundan kaldırılan bu seçeneklerin, daha sade ve pratik bir görünüm sunmak adına taşındığı ifade ediliyor. Şirketin söz konusu ayarları, genel ayarlara taşıyacağı ve görünen kalabalıktan uzaklaşacağı tahmin ediliyor. 

Hali hazırda, geliştirici sürümü yayınlanan yeni güncellemedeki özellikler, Windows 10’u etkinleştirilmeden çalışmayacak. Yani ekim ya da kasım ayında yayınlanacağı söylenen güncellemedeki değişikliklere kullanıcılar başka türlü erişim sağlayamayacak. 

İlginizi Çekebilir:

Microsoft Saldırıya Uğrayan Exchange Server için Yeni Güvenlik Yamaları Yayınladı

Microsoft, Discord ’u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Microsoft, ‘Mesh’ İsimli Yeni Karma Gerçeklik Platformunu Tanıttı 

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR