Kadınlar Mobil Oyunlar

Dijital oyun mağazası “Oyunfor.com”un verilerine göre kadınlar, pandemi süreci boyunca mobil oyunlar için daha fazla harcama yapmaya başladı. Kadınların mobil oyunlara yaptığı harcamanın artış göstermesi, toplam oyun alışverişi miktarının da Nisan ayına göre yüzde 25 büyüme yaşamasına sebep oldu.  

Dijital bir oyun platformu olan “Oyunfor.com”, Mayıs ayında en çok harcama yapılan oyunlar ve oyun alışverişleriyle ilgili verileri paylaştı. Paylaşılan verilere göre; Türkiye’deki oyun-severlerinMayıs ayında bilgisayar oyunu alışverişleri yüzde 10 azalırken mobil oyunlardaki alışveriş adedi ise yüzde 10 arttı. Bununla birlikte kadınlar, pandemi süreci boyunca mobil oyunlar için daha fazla harcama yapmaya başladı. Kadın oyuncuların mobil oyun alışverişlerinin artması, toplam oyun alışverişi miktarının da yüzde 25 oranında büyüme göstermesine sebep oldu.  

Paylaşılan veriler arasındaCOVID-19 salgını ve karantina süreci boyunca platforma göre oyun alışverişi harcama dağılımı da yer alıyordu. Harcama dağılımı listesinde mobil oyunlar, yüzde 55’le ilk sıraya otururken bilgisayar oyunları, yüzde 25’le ikinci sıraya yerleşti. Konsol oyunları ise yüzde 15’lik bir oranla, bu süreçte en az tercih edilen oyun tipi oldu. Diğer yandan; oyun alışverişinin cinsiyete göre dağılımında, kadınların oyunlara yönelik harcamalarında ciddi bir artış yaşanması dikkat çekti. Şubat ayında kadınlar, yüzde 10; erkekler ise yüzde 90 oranında oyun alışverişi yaparken Mayıs ayına gelindiğinde bu oranlar, sırasıyla yüzde 30’a yüzde 70 olarak değişiklik gösterdi. Oyun alışverişlerinin cinsiyete göre dağılımında, kadın ve erkek oranları arasındaki mesafenin kısalması; mobil oyun sektörünün yeniden büyümeye geçmesine de katkı sağladı. 

İşte Mayıs ayında en çok oynanan oyunlar! 

En Çok Oynanan Oyunlar

2020’nin Mayıs ayında, Türkiye’de oyun tutkunlarının en çok satın aldığı ve oyun-severler tarafından en çok oynanan oyunlar listesi ise şu şekilde: 

  1. PUBG Mobile
  2. Leagueof Legends 
  3. LordsMobile 
  4. Call ofDuty(Mobile) 
  5. Game ofThrones
  6. FIFA 20
  7. Zula
  8. CS:GO
  9. PointBlank
  10. Metin2

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Diablo 4 Oyunundan Yeni Bilgi ve Görüntüler Geldi

GeForce Now’a 3 Oyun Geri Döndü ve 16 Yeni Oyun Eklendi

İngiliz Oyun Tasarımcısı, Sese Duyarlı ve LED Işıklı Maske Tasarladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz