Okuma Süresi
1 dakika

Motorola’nın katlanabilir ekranlı telefonu Razr’ın yurt dışındaki ön sipariş tarihi, markanın açıklamasına göre “yoğun ilgi sebebiyle” ertelendi. Eski tarihle arasında belirgin bir fark olmayacağını açıklayan şirket, ön satış için belirlenen yeni tarihi henüz duyurmadı.  

Geçtiğimiz ay görücüye çıkan katlanabilir Motorola Razr’ın, yurt dışındaki ön sipariş tarihi 26 Aralık olarak belirlenmişti. Marka yaptığı yeni bir açıklamayla bu tarihin ertelendiğini duyurdu. Açıklamaya göre yeni katlanabilir telefonun ön sipariş ve satış tarihlerinde yaşanan gecikmenin sebebi müşteriler tarafından gösterilen yoğun ilgi ve şirketin bu ilgiye hazırlıksız yakalanması. 

Katlanabilir ekran tasarımına sahip telefon ilk tanıtıldığında; Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 710 işlemciyi kullanacak olsa da kamera kalitesi ve pil kapasitesi gibi pek çok konularda markanın diğer telefonlarının gerisinde kaldığı düşünülmüştü. Fakat Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold gibi katlanabilir akıllı telefonların tanıtılmasının ardından bu tip akıllı telefonlara yeni bir alternatif olarak pek çok kişiyi heyecanlandırmıştı.  

Yurt dışında 1500 dolara satılacak olan telefonun, yeni ön satış tarihleri henüz marka tarafından açıklanmadı. Şirket önceden belirlenen 26 Aralık tarihiyle yeni tarih arasında belirgin bir fark olmayacağını ifade etti.