Xbox Cyberpunk 2077 İade
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenerek 10 Aralık tarihinde yayınlanan ve özellikle konsollarda yaşanan sistem sorunları nedeniyle oyun mağazalarından kaldırılarak para iadelerine başlanan ‘Cyberpunk 2077’ ile ilgili yeni bir açıklama da Microsoft’tan geldi. Şirket, ‘Xbox’ oyun konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ için iade politikasını genişlettiğini açıkladı. Teknoloji devi, oyunu dijital olarak ‘Microsoft Store’dan satın alan tüm oyuncuların iade talep edebileceğine işaret etti.  

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenerek 10 Aralık tarihinde yayınlanan ve özellikle konsollarda yaşanan sistem sorunları nedeniyle oyun mağazalarından kaldırılarak para iadelerine başlanan ‘Cyberpunk 2077’ ile ilgili, Sony’den sonra yeni bir açıklama da Microsoft’tan geldi. Şirket, ‘Xbox’ oyun konsollarında Cyberpunk 2077’ için iade politikasını genişlettiğini açıkladı. ABD’li teknoloji devi; yeni bir açıklamaya kadar, oyunu dijital olarak ‘Microsoft Store’dan satın alan tüm oyuncuların, tam para iadesi talep edebileceğine işaret etti. Söz konusu hamlenin, her bir oyuncunun ‘Xbox’tan beklediği oyun deneyimini alabildiğinden emin olabilmek adına yapıldığı belirtildi.  

‘Xbox’ın ‘Xbox Support’ isimli resmi Twitter destek hesabından yapılan açıklamada, “CD Projekt Red’teki geliştiricilerin ‘Cyberpunk 2077’yi oyun-severlerin beğenisine sunabilmek adına oldukça zor koşullar altında sıkı bir biçimde çalışmış olduklarını biliyoruz. Fakat eski nesil konsollarda oyunu oynayan bazı kullanıcıların, mevcut deneyimden memnun kalmadıklarını fark etmiş bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi. Şirket ayrıca; bugüne kadar, iade talep eden kullanıcıların büyük bir çoğunluğuna geri ödeme yapmış olduklarını da sözlerine ekledi.  

Sony de ‘Cyberpunk 2077’ oyununu ‘PlayStation Store’dan kaldırdığını duyurmuştu

Sony Cyberpunk 2077

Sony de benzer şekilde, kısa bir süre önce sistem hatalarına neden olan ‘Cyberpunk 2077’ oyununu ‘PlayStation Store’dan kaldırdığını duyurmuştu. Şirket ayrıca, talep eden oyunculara tam para iadesi yapılacağını da açıklamıştı. ‘Cyberpunk 2077’nin hala ‘Microsoft Store’da listeleniyor olması ise dikkat çekti. Diğer yandan; ‘CD Projekt Red’in, oyun konsollarındaki hataları düzeltebilmek adına birkaç ay içerisinde iki büyük yama ve birkaç güncelleme yayınlamayı planladığı ifade edildi. Oyun, ‘PlayStation Store’dan kaldırılmış olsa da ‘PlayStation 4’ ve ‘PlayStation 5’te oyunu oynamaya devam eden oyuncuların, söz konusu yama ve güncellemeleri alacağı belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, Cyberpunk 2077’yi PS Store’dan Kaldırdı, Para İadesine Başladı

PS4 ve Xbox One için Hayal Kırıklığı Yaratan Cyberpunk 2077 için Para İadesi Yapılacak

Sony’nin Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayan PS4 Kullanıcılarına Para İadesi Yaptığı Söyleniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz