Motorola katlanabilir ekranlı telefonu Razr’ın özelliklerini ve fiyatını duyurdu. Cihaz 6.6 inç boyutuyla dikkat çekiyor. Yukarıdan aşağı doğru katlanan telefon, ocak ayında piyasaya sürülecek.

Teknoloji üreticileri 2019 yılının çoğunu katlanabilir telefon çalışmaları üzerinde yoğunlaştırdı. Samsung, Huawei gibi firmalar da katlanabilir telefonlarıyla gündem oldular. Teknoloji üreticileri katlanabilir telefonlar üzerindeki yoğun çalışmalarına önümüzdeki süreçlerde de devam edecek gibi duruyor.

Motorola da yeni bir katlanabilir ekranlı bir telefonla tüketici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Motorola’nın, Razr ismini verdiği akıllı katlanabilir telefon modeli, retro bir görünüme sahip. Ancak cihaz günümüz teknolojileriyle harmanlandı.

Motorola’nın katlanabilir ekranlı yeni telefonu Razr, 6.6 inç boyutunda ve 21:9 ekran oranına sahip. Yeni telefonunda OLED ekran kullanan Motorola, tüketicilere 2142 x 876 piksel çözünürlük sunacak. Telefon, Samsung Galaxy Fold’un tam aksine yukarıdan aşağıya doğru katlanıyor. Motorola, Razr’ın katlanabilir ekranını geleneksel kapaklı telefonlardakine benzer bir çıkıntıyla destekliyor.

Tüketiciler, telefonu katladıktan sonra ikinci ekranı kullanabiliyorlar. Bu ekran, 2.7 inç boyutunda ve GOLED yapısında. Motorola bu ikinci ekranın çözünürlüğünün 600 x 800 piksel olduğunu söylüyor.

Motorola Razr’ın en dikkat çeken noktası ise menteşeleri. Telefonda tamamen gizlenen menteşelere herhangi bir şekilde dış ortamdan erişilemiyor bu da telefonun toz ve sudan zarar görmemesi adına verilmiş mantıklı bir karar.

Motorola’nın yeni katlanabilir akıllı telefonu 2.2 GHz’lik Snapdragon 720’den güç buluyor. Bu güç, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla da destekleniyor. Fakat bu telefon microSD kart desteğine sahip değil. Ayrıca Razr, 15 watt TurboPower hızlı şarj destekli 2.510 mAh bataryaya sahip.

Motorola Razr’ın ana arka kamerası 16 megapiksel çözünürlüğünde. Ekranın üzerinde bulunan ikincil kamera ise tüketicilere 5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Ayrıca, Motorola’nın yeni katlanabilir telefonu herhangi bir SIM girişine sahip değil. Yani bu telefonun kullanabilmesi için E-SIM kullanmak durumunda kalınıyor.

Motorola Razr teknik özellikleri:

  • Ekran: 6.6 inç boyutunda, 2142 x 876 piksel çözünürlüğünde OLED
  • İşlemci: 2.2 Ghz Qualcomm Snapdragon 720
  • RAM: 6 GB
  • Depolama: 128 GB (microSD desteği bulunmamaktadır.)
  • Arka Kamera: 16 MP
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Batarya: 15 watt hızlı şarj destekli 2.510 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 9 Pie
  • Renk: Noir Black

Motorola’nın yeni akıllı katlanabilir telefonu ocak ayında tüketiciye sunulacak. Motorola Razr’ın fiyatının 1.499 dolar olacağı açıklandı. Samsung Glaxy Fold’un fiyatı ise 2.000 dolardı. Motorola Razr’ın Türkiye fiyatının ise 9000 TL’den fazla olması bekleniyor.