Apple Piyasa Değeri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Piyasa değeri kısa bir süre önce 2.4 trilyon dolara ulaşan ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni bir rekora imza attı. Şirketin hisse senedi fiyatının, borsadaki son işlem gününde 145.09 dolara ulaştığı kaydedildi.  

Piyasa değeri kısa bir süre önce 2.4 trilyon dolara ulaşan Apple, yeni bir rekora imza attı. ABD merkezli teknoloji devinin hisse senedi fiyatının, borsadaki son işlem gününde 145.09 dolara ulaştığı kaydedildi. Yaşanan gelişme ile birlikte şirket hisseleri, tarihinin en yüksek seviyesini görmüş oldu. Söz konusu rakam, Apple’ın dünyanın en değerli halka açık şirketi unvanını da bir kez daha pekiştirdi. Yatırım danışmanı Gary Kaltbaum, konuya ilişkin açıklamasında teknoloji dünyasının değerlenmeye devam edeceğine ve Apple’ın rekor piyasa değerinin bu değer artışının bir kanıtı olduğuna işaret etti. Bununla birlikte; Microsoft, Amazon, Google ve Facebook hisselerinin de uzun zamandır yükselişte olduğuna dikkat çekildi.  

Diğer yandan; Apple hisseleri, Ocak ayında oldukça yüksek seviyelerden işlem görse de Mart ayında neredeyse dibi görmüştü. Daha sonrasında yeniden yükselişe geçen hisseler, şirketin değerini de önemli oranda artırmasına neden oldu. Apple’ın, 2018 yılında trilyon değere ulaşan ilk halka açık şirket olmayı başardığı da biliniyordu. Şirket, 2020 yılında ise yeni bir rekora imza atmış ve piyasa değeri 2 trilyon doları gören ilk şirket olmuştu.  

Apple, 27 Temmuz tarihinde yeni bir etkinlik gerçekleştirmeyi planlıyor 

Apple Etkinlik

Öte yandan Apple, 27 Temmuz tarihinde yeni bir etkinlik gerçekleştirmeyi planlıyor. Özellikle yatırımcıları ilgilendiren etkinlikte, şirketin yılın ikinci çeyreğine ilişkin mali raporunu açıklaması bekleniyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, iPhone 13 Serisine Güç Butonuna Entegre Touch ID Ekleyecek

Apple, ‘Beats Studio Buds’ Kulaklığın Amazon Tanıtımında Samsung Galaxy S21 Kullandı! 

Apple’ın 2022 Yılında Piyasaya Sürülecek Olan iPhone Serisinin Uygun Fiyatlı Modeli, Daha Büyük Ekranla Gelecek 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz