Okuma Süresi
1 dakika

İnternet yayınlarının RTÜK denetimi altına alınmasından sonra Netflix’te bulunan içeriklere sansür uygulanacağı iddiasına Netflix Türkiye yetkilisinden açıklama geldi. Açıklamada RTÜK’ün hiçbir dizi ya da film için sansür talebinde bulunmadığı belirtildi.

Cumhuriyet’ten Şehriban Kıraç’ın haberine göre, başrollerini Beren Saat ve mehmet Günsür’ün paylaştığı, kadrosunda Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Tim Seyfi, Başak Köklükaya, Cihan Canova ve Meral Çetinkaya’nın da bulunduğu Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi Atiye’nin galası dün gerçekleşti. Galaya katılan Netflix Türkiye iletişim Müdürü Artanç Savaş bir konuşma yaptı ve akıllarda soru işaretleri oluşturan ‘‘Netflix’e sansür mü geliyor?’’ sorusunu yanıtladı.

Ankara’da RTÜK’ü sık sık ziyaret ettiklerini açıklayan Savaş sansür sorusuna şu şekilde cevap verdi: ‘’Son 1 yılda RTÜK’ü sık sık Ankara’da ziyaret ettik, uzun süren görüşmelerimiz oldu. Ancak bizden hiçbir dizi ya da filmle ilgili sansür talebinde bulunmadılar. Çocukların ulaşabileceği içerikler üzerine konuştuk. Bu konuyu da ebeveyn kilidiyle çözdük. Bu uygulamayı Türkiye dışında talep eden çok az ülke var.”

Netflix’in 2020 yılı için zam yapacağı konusuna ise Netflix Türkiye İletişim Müdürü Savaş, bu yıl abonelik ücretlerine zam yapmayacaklarını anlatarak “Fiyatlarımız bu yıl 2 liralık zamla 19.99 ve 41.99 olarak güncellendi” dedi.