Netflix Bir Şeyler Oynat Mobil

Dijital yayın platformu Netflix, kısa bir süre önce web sürümünde kullanıma sunduğu ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğini Android’ten başlayarak mobil platformlarda test etmeye başladı. Özellik aracılığıyla platformun, kullanıcıların içerik aramakla vakit kaybetmek istemedikleri zamanlarda daha önce izlenen içeriklere göre belirlediği veya ilgili kullanıcının seveceğini düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekrana getirdiği biliniyordu.  

Dijital yayın platformu Netflix ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğini bu yılın Ocak ayında test etmeye başlamıştı. Söz konusu seçeneğin, içerik bulma konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcıların tek bir tuş üzerinden yeni bir içerik izleyebilmesini mümkün kıldığı belirtilmişti. Özelliğin ayrıca, yapay zeka destekli olduğu ve kullanıcıların izleme geçmişine göre içerik önerdiği ifade edilmişti. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra; dünya genelinde yaklaşık 207 milyon kullanıcısı bulunan platform, Nisan ayı sonunda “Acaba ne izlesem?” diye düşünme derdine son vermeyi hedefleyen özelliği kullanıma sunduğunu duyurmuştu. İçerik aramakla vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar ‘Bir Şeyler Oynat’ butonuna tıkladıkları zaman Netflix’in, daha önce izlenen içeriklere göre belirlediği veya ilgili kullanıcının seveceğini düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekrana getirdiğinin de altı çizilmişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; Netflix, ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğini Android telefonlardan başlayarak mobil platformlarda test etmeye başladı. Testin bir parçası olan kullanıcıların, Netflix mobil uygulamasında hem çocuk hem de yetişkin profillerinde ‘Bir Şeyler Oynat’ butonuna erişim sağlayabildiği belirtildi.  

Netflix ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği, içerik seçerken yaşanan vakit kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyor

Netflix Bir Şeyler Oynat Özelliği

Diğer yandan; Netflix, her gün bünyesine yüzlerce yeni içerik ekliyor. Bu yüzden kullanıcılar, sıklıkla yeni eklenen nitelikli içerikleri kaçırabiliyor. Bu durum da platformdaki rekabeti, önemli oranda kızıştırıyor. Netflix ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği, söz konusu rekabet ortamı içerisinde kullanıcılarda yaşanabilecek kafa karışıklığı ve içerik seçme sürecindeki vakit kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Özelliğin ne kadar işlevsel olacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, ‘Bir Şeyler Oynat’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu 

Netflix, Karışık Oynat Özelliğini Test Ediyor

Netflix, Platforma ‘Karışık Oynat’ Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz