Netflix Bir Şeyler Oynat
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünya genelinde yaklaşık 207 milyon kullanıcısı bulunan Netflix, “Acaba ne izlesem?” diye düşünme derdine son vermeyi hedefleyen ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Özellik aracılığıyla platformun, kullanıcıların içerik aramakla vakit kaybetmek istemedikleri zamanlarda daha önce izlenen içeriklere göre belirlediği veya ilgili kullanıcının seveceğini düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekrana getireceği belirtildi.  

Dünya genelinde yaklaşık 207 milyon kullanıcısı bulunan popüler dijital yayın platformu Netflix, “Acaba ne izlesem?” diye düşünme derdine son vermeyi hedefleyen ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; içerik aramakla vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar ‘Bir Şeyler Oynat’ butonuna tıkladıkları zaman Netflix, daha önce izlenen içeriklere göre belirlediği veya ilgili kullanıcının seveceğini düşündüğü bir dizi veya filmi anında ekrana getiriyor. Kullanıcılar; söz konusu seçeneğe tıklayarak yepyeni dizi ve filmlere, halihazırda izlemekte oldukları içeriklere, listelerindeki dizi ve filmlere ya da henüz tamamını izlemedikleri içeriklere erişebiliyor.  

Bununla birlikte; ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliğine ‘Profil’ sekmesinin altından, Netflix ana sayfasındaki 10. satırdan veya ekranın sol tarafındaki gezinme menüsünden ulaşılabiliyor. Ayrıca ekran okuyucu kullanan üyeler için de ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği, metin okuma işlevini tam olarak destekliyor.  

Netflix ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği, bu yılın Ocak ayında test edilmeye başlanmıştı

Netflix Bir Şeyler Oynat Özelliği

Diğer yandan; şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı Netflix ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği, bu yılın Ocak ayında test edilmeye başlanmıştı. Söz konusu seçeneğin, içerik bulma konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcıların tek bir tuş üzerinden yeni bir içerik izleyebilmesini mümkün kılacağı belirtilmişti. Özelliğin ayrıca, yapay zeka destekli olduğu ve kullanıcıların izleme geçmişine göre içerik önerdiği ifade edilmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Platforma ‘Karışık Oynat’ Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor! 

‘Netflix’ Uygulamasının ‘Android’ Sürümünde Ses Kalitesi İyileştiriliyor! 

Netflix, 6 Adımda Yabancı Dil Öğrenme Rehberi Yayınladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz