Instagram, bünyesine yeni bir alışveriş özelliği ekledi. Instagram Mağaza’ya eklenen ‘Özel Lansman’ (Drops) özelliği sayesinde kullanıcılar markaların ürün lansmanlarına, özel koleksiyonlarına ulaşabilecek. 

Facebook çatısı altında faaliyetlerini yürüten Instagram’ı artık ‘sosyal medya platformu’ olarak anmak doğru olmaz. Şirket platforma eklediği alışveriş özellikleri sayesinde sosyal medya mecrasından çok çevrim içi alışveriş uygulamasına günden güne dönüşmeye devam ediyor. Bu bağlamda kullanıcılara alışveriş ile ilgili bir yeni özellik daha sunuldu. 

Instagram’ın Mağaza bölümünün sağ üst tarafına eklenen yeni özellik ‘Özel Lansman’ adıyla anlıyor. Şirketin kullanıcılarına sunduğu bu yeni özellik kullanıcıların sevdikleri markaları daha yakından takip etmesine ve son trendleri daha erkenden görmesine olanak tanıyacak. 

Instagram Özel Lansman ile markalar ürünlerini satışa çıkmadan uygulamada tanıtacak

Instagram Mağaza’ya eklenen yenilik, markaları tüketicilerle daha özel bir şekilde buluşturmayı hedefliyor. Bu bağlamda kullanıcılar en yeni ürünleri kolayca takip edebilecek. Markaların düzenledikleri ürün lansmanlarına erişim imkanı sunan Özel Lanman özelliği ile ayrıca kullanıcılar gördükleri ürünleri kaydedebilecek. Daha sonra hatırlatıcı planlayıp satışa çıktığı zaman daha hızlı ve pratik bir şekilde edinebilecek. 

Instagram’ın ülkemizde de kullanıcı beğenisine sunduğu Özel Lansman özelliğinin kullanımı ise oldukça basit olacak. Markalar tanıtımını yapacakları ürünlerin lansmanı için bir tarih belirliyor. Mağaza’ya eklenen özellik ise kullanıcıların o gün piyasaya sunulan ya da ileriki bir tarihte satışa çıkacak koleksiyon ve ürünlere göz atabiliyor. Eğer bir kullanıcı beğendiği bir ürünü almak isterse, ‘Hatırlatıcı Koy’ butonu sayesinde kendilerine hatırlatıcı oluşturabilecek. Bunun yerine ‘Dilek Listesi’ bölümü de kullanabiliyor. 

Kullanıcılar Instagram üzerinden sunulan diğer çevrim içi alışverişler gibi, ‘Özel Lansman alışverişlerini de üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ederek değil, Instagram’da Checkout aracılığıyla doğrudan uygulama içinde kendisi yapabilecek. Bu model elbette ki Instagram’ın satın alımlarda ücret toplamasına izin verecek. Söz konusu bu durum Facebook’un reklam gelirlerini etkileyen iOS uygulamasındaki gizlilik özelliklerinin ardından Facebook ve Instagram’ın iş modelinin önemli bir parçası haline geldi. 

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Beğeni Sayısı ile İlgili Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu 

Instagram, Hikayeler ve Reels ‘e Altyazı Eklemeye İmkan Tanıyacak Özellik Ekliyor

Bileğinizdeki Şık Akıllı Arkadaş: Huawei Watch Fit Elegant İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz