Netflix Karışık Oynat

Dijital yayın devi Netflix, platforma ‘Karışık Oynat (Shuffle Play)’ özelliği eklemeye hazırlanıyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı özelliği, akıllı televizyonlarda test etmeye başladığı ifade ediliyor. ‘Karışık Oynat’ özelliğinin ayrıca, 2021 yılı içerisinde yaygın kullanıma açılacağı belirtiliyor.  

Dijital yayın devi Netflix, platforma ‘Karışık Oynat (Shuffle Play)’ özelliği eklemeye hazırlanıyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı özelliği, akıllı televizyonlarda test etmeye başladığı ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre; ‘Karışık Oynat’ seçeneği, içerik bulma konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcıların tek bir tuş üzerinden yeni bir içerik izleyebilmesini mümkün kılıyor. Özelliğin, yapay zeka destekli olduğu ve kullanıcıların izleme geçmişine göre içerik önerdiği belirtiliyor. Netflix; henüz test aşamasında olan özelliğin, 2021 yılı içerisinde dünya genelindeki kullanıcıların yaygın kullanımına açılacağına işaret ediyor.  

Diğer yandan; Netflix bünyesinde, halihazırda yüzlerce içerik bulunuyor. Bu nedenle birçok kullanıcı, izlediği içeriği bitirdikten sonra yeni bir içerik bulma konusunda problem yaşayabiliyor. Bununla birlikte; içerik arşivinin genişliği, kullanıcıların kafa karışıklığı ve kararsızlık yaşamasına da neden oluyor. Platform yetkililerinin, yeni özellik ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflediği ifade ediliyor. Öte yandan; akıllı televizyonlarda test edilen özelliğin, güncel olarak kaç cihaza ulaşmış olduğu henüz bilinmiyor. Dijital yayın devi, özelliğe ilişkin ilk kullanıcı yorumlarının oldukça olumlu olduğunu dile getiriyor.  

Netflix ‘Karışık Oynat’ özelliği, kullanıcı arayüzüne eklenen yeni bir buton ile gelecek 

Netflix Karışık Oynat Özelliği

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Netflix ‘Karışık Oynat’ özelliği, kullanıcı arayüzüne eklenen yeni bir buton ile gelecek. Kullanıcılar, bu buton üzerinden yapay zeka desteğiyle önerilen içeriği saniyeler içerisinde izlemeye başlayabilecek. Oynatılan yeni içerik, yapay zeka tarafından ilgili kullanıcının izleme geçmişini baz alarak belirlenecek. Bu nedenle, daha önce izlenirken yarım bırakılan veya listeye eklendikten sonra izlenmeyen içerikler de ‘Karışık Oynat’ döngüsüne dahil olabilecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Aştı

Netflix, ‘Winx Efsanesi: Kader’ Dizisi İçin Tanıtım Fragmanı Yayınladı! 

Netflix, Platforma ‘AirPods Pro’lar İçin Uzamsal Ses Desteği Eklemeye Hazırlanıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz