Okuma Süresi
2 dakika

Netflix ve popüler flört uygulaması Bumble iş birliğine gitti. Bu kapsamda Bumble’a Netflix temalı bir oyun eklenecek ve bu şekilde kullanıcılar benzer film ve dizi zevklerine sahip insanlarla tanışabilecek.

230 milyondan fazla abonesiyle dünyanın en popüler sinema ve dizi platformu Netflix, şimdi de kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni bir adım attı. Dev şirket, ülkemizde de kullanılan popüler online flört uygulaması Bumble ile iş birliğine gitti.

Kullanıcıların izlediği içerikler üzerinden bağ kurabilmesini sağlayacak olan ortaklık kapsamında Bumble, uygulamasına Netflix temalı bir oyun ekleyeceğini açıkladı. Kullanıcılar, ‘Netflix Nights In’ ismi verilen oyunda popüler dizilerle ilgili soruları yanıtlıyor. Aynı zamanda oyunun, uygulamada eşleştikleri kişilerle birlikte oynanabileceği de belirtiliyor.

Oyun, Sadece 3 Ülkede Kullanılabilecek

‘Netflix Nights In’, 30 Ocak Pazartesi günü başlayıp 13 Mart’ta sona erecek. Ancak bu oyun, yalnızca ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki Bumble kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Yani ülkemizde kullanıma açık değil. Tek seferlik bir uygulama olup olmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Sorular, her pazartesi ‘Stranger Things’, ‘Squid Game’, ‘Emily in Paris’ gibi yapımlar da dahil birçok popüler Netflix içeriğini kapsayacak. Her sorunun doğru cevabı da hem kullanıcı hem eşleştiği kişi yanıtlayana kadar gösterilmeyecek.

Bumble Kullanıcıları, Benzer Zevke Sahip Kişilerle Daha İyi İletişim Kurduklarını Söylüyor

Bumble’ın yaptığı bir ankete göre kullanıcıların %78’i, benzer dizi ve film zevkleri varsa eşleştikleri kişilerle konuşmanın daha kolay olduğunu söyledi. %72’si ise bu kişilerle buluştuklarında dizi ve filmler hakkında konuştuklarını aktardı. İşte bu oranlardan dolayı da benzer zevklere sahip insanların daha kolay birbirini bulmasını sağlamayı amaçlayan bu ortaklık kuruldu.

Netflix’ten bir yönetici olan Magno Herran da, “Birini tanımaya başladığımızda, ortak ilgi alanları bulmaya çalışmamız doğamızda var. Size bağ kuracak ve yüzeysel sohbetlerin ötesine geçecek bir şey veriyor. İnsanların Netflix dizileri ve filmleri üzerinden bağlantı kurmasını seviyoruz” ifadelerini kullanırken ortaklıkla insanlara benzer zevklere sahip kişileri bulmanın bir yolunu sağlamak istediklerini aktardı.

Bumble, daha önce de Apple TV+ ile ortaklık kurmuş ve Ted Lasso dizisindeki kurgusal flört uygulamasına benzer bir şekilde kullanıcıların birbirini görmeden eşleşmesini sağlayan bir adım atmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz