Okuma Süresi
1 dakika

Yeni Samsung Galaxy Watch 4 güncellemesi, kamera kontrol ve daha fazla özellikle geliyor. İşte, yeni güncellemenin tüm detayları!

Günümüzdeki birçok akıllı saatin temel ikonik özelliği, saatinize dokunarak telefonunuzdan uzaktan fotoğraf çekme olarak dikkat çekiyor. Birkaç gün önce yakınlaştırma kontrollerinin eklenmesiyle bu özellik geliştirildi. Şimdi ise Galaxy Watch 4 kullanıcıları da kamera kontrol etme özelliğine kavuşuyor.

Kamera Kontrol Özelliği İçin One UI 5.1 Güncellemesi Gerekiyor

Samsung, kullanıcılara akıllı saatteki yakınlaştırma kontrollerine erişim sağlamak için bir güncelleme geleceğini bu ayın başında duyurdu. Bundan kısa bir süre sonra ise Galaxy Watch 5 için gelen güncelleme ile bu özelliği geldi. Şirket şimdi Galaxy Watch 4 için benzer bir güncelleme yayınlamaya başladı.

Bu güncelleme, Camera Controller uygulamasını kullanarak yakınlaştırma kontrollerini ayarlama imkânı sağlıyor. Böylece Galaxy Watch 4’ünüzün ekranını yakınlaştırıp uzaklaştırarak veya sadece çerçeveyi döndürerek kameranın yakınlaştırmasını değiştirebilirsiniz.

Özelliği kullanmak için Galaxy akıllı telefon için piyasaya sürülmemiş olan One UI 5.1’i çalıştırmanız gerekiyor. One UI 5.1 güncellemesi ise şirketin 1 Şubat’taki etkinliğinden birkaç gün sonra yayınlanacak.

Bunların yanı sıra güncelleme yeni bir cihaz teşhis aracı ve bazı düzeltmeleri de beraberinde getiriyor. Yeni teşhis aracı, akıllı saatinizin pil durumu, ekran, hoparlör ve şarj etme gibi bileşenlerinin istendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi sağlıyor. Bunun için de akıllı telefonunuzdaki Samsung Üyeler uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Galaxy Watch 4 serisi için yeni yazılım güncellemesi, R80XXU1GWA3 sürümü taşıyor. Aynı zamanda 329 MB indirme boyutuna sahip. Bu güncelleme, Ocak 2023’teki güvenlik yamasını Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic’e getiriyor. Tüm bunların yanında yeni güncelleme, Galaxy Wearable uygulamasındaki güncellemeyle geliyor.

Galaxy Watch 4 Teknik Özellikler

İşletim Sistemi: Android Wear OS, One UI Watch 3
Ekran: 1.4 inç AMOLED
Çözünürlük: 450×450
Su Koruması: 1.5 metreye kadar (IP68)
Batarya: 361 mAh
Pil Ömrü: 2 güne kadar
Bağlantılar: Wi-Fi, BT5, GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Boyutlar: 44 x 43 x 9.8 mm
Ağırlık: 25 g
Samsung Galaxy Watch 4’e yeni güncelleme ile gelecek özellikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz